By: Moyan Brenn

Jedná se o největší město Turecka, které je jedno ze sedmi nejnavštěvovanějších míst Čechy pro tento rok. Přemýšlíte o tomto místě také? Potom je Istanbul místem, které byste rozhodně měli vidět! V první řadě by vás mohl zaujmout fakt, že jde o místo, které se rozkládá na dvou kontinentech. Někdy můžete zaslechnout spojení slov jako „brána orientu“. Je totiž mostem mezi Evropou a Asií. Pokud vás tedy láká exotično, je to pravá volba pro vás.

Pokud zabrousíme do historie, můžeme Istanbul pojmenovat také jako Konstantinopol či Cařihrad, což nejednomu z nás zní jistě velmi povědomě. Město sahá až do dob Římské říše a nenechte se klamat, velká část památek se nachází na jeho Evropské části. Pokud budete chtít zavítat na jeho druhou část, je rozdělena úžinou Bospor.

Toto město je také označováno za jedno z nejhezčích na světě a je opravdovým lákadlem pro turisty. Typickým jídlem je například kebab, který stojí za to ochutnat. V případě, že jste milovníkem kávy, budete tu v sedmém nebi, protože Turecká káva, která je u nás velice známá, je zde jednoduše doma. I v případě, že budete chtít zkusit nějakou tu novinku a doma jste se neodvážili, můžete zde zkusit vodní dýmku, která je tu také typická.

Pokud máte zálibu v prolézání všemožných památek a milujete kulturu, nadchne vás množství možností, které tu máte. Rozhodně stojí za zmínku například Modrá mešita, kterou nelze opomenout a přehlédnout. Dalším významným bodem vaší prohlídky by měla být jistě Tulipánová mešita, která ohromí.

Pro nakoupení suvenýrů a dalších maličkostí rozhodně navštivte „Velký bazar“. Je zde nepřeberné množství věcí, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější turista. Pokud se vám bude zdát něco příliš drahé, zkuste smlouvat, obchodníci se dobrým řečníkem nechají často zlomit. Nakonec zmíním ještě paláce Topkapi, protože ty tvoří nedílnou část jednoduše „povinné“ prohlídky.

Jistě toto není vše a chce to pořádného průvodce, který vás tím vším provede tak, abyste nebyli o nic ošizeni. Rozhodně navštivte i istanbulské podzemí, Jedná se totiž o vodní nádrže o neskutečné rozloze, kde bylo dříve až osmdesát tisíc metrů krychlový vody. Neuvěřitelné že?

Tak, a to je pro tentokrát vše. Pokud jste se namlsali, neztrácejte čas a tuto destinaci navštivte. Je opravdu o co stát a nebudete litovat!

Istanbul vás nadchne a ukáže vám mnohé, co jste neviděli
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here