Toužíte po liduprázdných plážích Jadranu? Ubytujte se v robinsonádách

Myslíte si, že do populární destinace u Jadranského moře, již si oblíbili nejen čeští turisté, se nedá jet jinak než do hotelu či apartmánu? Mýlíte se. Můžete se vypravit na vlastní pěst a mít jistotu ubytování v kempu nebo v opuštěné lokalitě. Robinsonády v Chorvatsku si sice získávají na popularitě, ale ještě nejsou natolik známé, abyste se v nich cítili nadosah ruky dalšímu sousedovi. O co se vlastně jedná?

Romantická dovolená po vzoru trosečníka Robinsona

Robinsonády v Chorvatsku získaly své pojmenování po známém trosečníkovi Robinsonu Crusoe, o němž psal Daniel Defoe. Každý, kdo touží po klidné dovolené u moře – stranou od veškerého ruchu, ostatních turistů, ovšem i ve větší vzdálenosti od civilizace, potažmo obchodů, kaváren, restaurací – má jedinečnou příležitost. I v Chorvatsku se nacházejí pustá místa, kde jsou vystavěny spartánsky zařízené bungalovy. Robinsonáda v Chorvatsku, to je ojedinělá šance pro zamilované páry, které mají možnost prověřit svou lásku v lehce ztížených podmínkách, na takzvaném čundru u moře.

Zažijte dobrodružné prázdniny daleko od civilizace

V bungalovech si zažijí pořádné dobrodružství i dobrodružné povahy, jimž se příčí ubytování v moderních apartmánech. Neznamená to však, že by v robinsonádách nebyla elektřina a voda a vařilo se na otevřeném ohništi. Pro příklad se koukněme do domu Cvita na ostrově Pašman. Nalézá se deset metrů od moře, k pláži je to stejně daleko, ovšem do centra pět kilometrů. Parkování u domu je možné. Jak je vidno, nejpodstatnější na pronajímaných domech je jejich klidná poloha vzdálená od ruchu města a civilizace.

Zařízení pronajímaných domků odpovídá českým chatám

Domky bývají zpravidla zařízené více postelemi, případně přistýlkami. V domě je elektřina například ze solárního zdroje, v kuchyni bývá plynová lednička a plynový hořák, studená voda teče ze zásobníku a venku se ohřívá solárním ohřevem. Každý pronajímaný dům má svá specifika, jež jsou podrobně popsána na webu hrvaska.net. Pro každého turistu mířícího do nedalekého Chorvatska, kam se dá dojet autem za několik hodin, jsou připraveny jak robinsonády, tak apartmány, hotely v příjemných lokalitách na pobřeží Jaderského moře. Istrie, Dalmácie i Kvartner se pyšní přívětivým počasím, malebnou přírodou a plážemi s pozvolným přístupem do vody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *