Dovolenou u moře v létě vyhledává stále více Čechů a Moravanů. Není se ani čemu divit. Moře v České republice nemáme a tak nás zkrátka dovolená u moře láká.

filipiny-plazTeplo jižního slunce, horký písek mořské pláže a chladivé vlny šplouchajícího moře. To je dovolená u moře, o které se zdá občas snad každému z nás. Listujeme si katalogy cestovních kanceláří a hledáme to správné místo pro naši dovolenou u moře. Jelikož čas neúprosně běží dopředu, je vhodné zamyslet se nad tím, u kterého moře a v jaké destinaci chcete letos dovolenou strávit. Toto téma je často diskutované v mnoha českých rodinách i partnerských soužitích.

Je velmi důležité pečlivě vybrat a vše naplánovat. Na dovolené u moře můžete trávit čas mnoha nejrůznějšími způsoby. Ležíte na pláži, kupříkladu na krásné Mallorce, sluníčko krásně hřeje a vás najednou napadne, že si chcete trošku užít a tak přemýšlíte jak na to. Nebo můžete jen tak ležet na pláži a relaxovat u moře. Ležíte na pláži se zavřenýma očima a nevnímáte nic jiného, než jen tiché šplouchání vln. Prostě a jednoduše prožíváte úžasný relax a odpočinek. Starosti se sami od sebe rozplynuly.

Toto je představa nejideálněji strávené dovolené u moře 2014. Ovšem tento poněkud lenivý způsob trávení dovolené nejspíše zůstane už jen starším ročníkům a generacím. Mladá generace nechce trávit lenivou dovolenou. Naopak ji vidí plnou aktivit a různých možností. Hned ví, z jakých možností si budou moci vybrat.

havaj-plazNa aktivní dovolené u moře mají na výběr z několika možností. Zkusit můžou vodní lyžování, jízdu na banánu a duších, či půjčení vodních skútrů, potápění. Vyzkoušet mnohou i parašutismus nad mořskou hladinou. Pokud se vám parašutismus zdá až moc náročný, vyzkoušejte potápění. U moře existuje spousta škol, které se zaměřují na potápění. Potápění je velmi málo adrenalinovou záležitostí. Dostanete, tak jedinečnou příležitost prozkoumat o dovolené tajemné mořské dno. Poznáte tak nádherný podmořský svět.

Po aktivně strávených dnech si můžete dopřát odpočinek. Na výběr máte také z mnoha odpočinkových aktivit. Můžete se jít kochat procházkou po mořské promenádě se svými blízkými. Ve večerních hodinách se procházka po promenádě vyplatí dvojnásobně. Jednak je za doprovodu hudby různých žánrů. A jednak se můžete posadit do restaurace. V restauraci si dáte svůj oblíbený drink či koktejl na osvěžení. Vyzkoušet můžete i exotickou kuchyni.

Dovolená přináší poznání, uklidnění a nabrání sil na dny běžného života. Všude, na Kanárských ostrovech, v Itálii, ve Francii… Po návratu budete mít neustále na co vzpomínat. Odměnou za aktivní čas vám bude i zlepšení fyzické kondice a zdravotního stavu. Aktivní dovolená u moře znamená změnu, kterou musíme občas v životě udělat.

Ještě stále i po přečtení těchto výhod tápete nad tím, proč si zvolit dovolenou u moře? Podnebí a klima u moře je mnohem vlhčí a tím pomáhá alergikům. Další výhodou je možnost koupání ve slané vodě. Vždyť řada lidí se velice moc těší, až budou moci vyjet k moři a okoupat se ve slané vodě, což si v České republice díky její poloze v srdci Evropy dovolit nemohou. Moře je vhodné především pro asmatiky a osoby s dýchacími potížemi.

Také plánujete dovolenou v létě u moře?
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here