Procházky po pláži při západu slunce, rytmická hudba na každém kroku nebo nádherné památky, to přesně nabízí prosluněné Španělsko.

Španělé jsou známí především svým pomalým a bezstarostným způsobem života, takže po příjezdu máte pocit,jakoby se čas zastavil.

Co Španělsko nabídne?

To,co dělá Španělsko tak osobitým je bezpochyby kombinace odpočinku a zábavy zároveň. Umělecké založení způsobuje,že se pokaždé na ulici cítíte jako někde v galerii.

Neodmyslitelně k tomu patří i hudba,kterou mají Španělé v krvi. Stačí kytara a chytlavý rytmus a hned můžete tančit. Jejich tancem je flamenco a ne nadarmo se Španělsku říká ,země vášně.‘ Mimo tance a hudby můžete na ulici setkat s výbornou a exotickou kuchyní, kam se řadí například mořské plody nebo nejrůznější druhy ovoce.

Co rozhodně zkusit ve Španělsku?

Jak už je výše zmíněno,rozhodně zkuste místní restaurace. Na španělské kuchyni si opravdu každý najde něco,co mu zachutná.

Dále rozhodně navštivte nějaký z barů, kde se většinou zpívá a tančí až do ranních hodin. Ten pocit nekonečnosti a volnosti při jejich hudbě máte i díky španělštině, zajímavému a poutavému jazyku.

Památky ve Španělsku jsou ovlivněné většinou hispánskou kulturou. Majestátní starobylé stavby vás přenesou z moderního velkoměsta přímo do srdce onoho krásného státu.

Jaké to ve Španělsku vlastně je?

Lidé ve Španělsku jsou velmi milí. Málokdy potkáte někoho naštvaného a nebo upjatého. Většina z místních obyvatel je zkrátka šťastná, bezstarostná a svým způsobem tak uvolněná. Španělé vás přivítají tykáním a svým milým a upřímným úsměvem.

Život jako takový je ve Španělsku tak uvolněný a na rozdíl od ostatních světových metropolí velmi pomalý. Pokud chcete opravdu vypnout a přenést se do úplně jiného a nového světa, Španělsko je rozhodně pro vás.

Večeře v půl desáté večer nebo snídaně v jedenáct dopoledne jsou v této zemi naprosto běžné záležitosti a nikdo opravdu nikam nespěchá.

Nejběžnější návštěvy Španělska

Při zmínce o Španělsku se jistě každému vybaví moře. Pláže jsou tam čisté a krásné. Mimořádně skvělé pláže bývají na jednom z ostrovů Baleár, z nichž je nejznámější asi Mallorca a nebo Ibiza. Pokud vás láká město, mimo nejčastějších metropolí cestování Madridu a Barcelony, zkuste také Zaragozu,Sevillu nebo Granadu.

V některých částech Španělska jsou ještě povolené klasické býčí zápasy-tedy Korida, ale tato španělská tradice začala být považována za týrání zvířat. Kdo radši aktivní dovolenou, rozhodně může zkusit místní hory na procházky a poté také v zimě pro lyžování například v Pyrenejích. Někde si můžete zkusit i populární plavání s delfíny.

Proč tedy zrovna Španělsko?

Osobitá kultura,spousta tance a hudby,výborná kuchyně a především překrásný způsob života.

Španělsko je jednou z mála zemí, kde si život vychutnáte naplno. Toto království vás zaujme a překvapí svojí osobitostí a svým překrásným charakterem.

Španělsko vás určitě nadchne
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here