sevilla-zahradyToto malebné město na jihu Španělska Vás zaujme a okouzlí na první pohled. Sevilla, srdce provincie Andalusie, sice nohama stojí pevně na půdě staré dobré Evropy, v srdci jí však koluje také trocha arabské krve a temperamentu. Žhavé jižní slunce a palmy lemující široké bulváry a naproti tomu úzké uličky ve čtvrti Barrio Santa Cruz, kudy sotva projedete na skútru, kterých je mimochodem ve městě nespočet.

Tím, co byste určitě neměli vynechat, je Alcatraz – původně maurská pevnost, na jehož ruinách byl později vystaven královský palác s nádhernými zahradami, jež v sobě nese prvky maurské architektury.

Nádhery Sevilly

Dominantou města je jistě katedrála, třetí největší v Evropě. Její věž Giralda je pozůstatkem minaretu, který tu kdysi stál. Točitá plošina umožňovala vystoupat až nahoru i jezdcům na koni. Svého času byla Giralda nejvyšší věží ve městě a panoval přísný zákaz stavět cokoli vyššího v okolí, aby její velikost nebyla předčena. Ty časy jsou již pryč, nicméně i dnes skýtá návštěvníkům nádherný výhled na město.

Milovníci adrenalinu si mohou prohlédnout arénu Plaza de Toros, kde se dodnes pořádají býčí zápasy, pro milovníky tance a žhavého španělského flamenca je tu nespočet barů a představení, kde si můžete tento typický tanec vychutnat v živém vystoupení.

sevillaHorké letní počasí a doslova žár v poledních hodinách naučily obyvatele Španělska schovávat se do stínu a dopřát si odpolední siestu, dokud největší žár neustoupí. A tak i přesto, že byste raději celý den věnovali prohlídkám památek, nechte se inspirovat tímto moudrým obyčejem a schovejte se před ostrým sluncem do stínu stromů na nespočetných náměstíčkách mezi domy nebo ještě lépe v příjemném stínu slunečníků desítek barů, kde můžete v družném hovoru posedět, dát si chladné pivo a tapas, malou porci jídla dle Vaší chuti. Místo honosného oběda zkuste vystřídat několik barů a vyzkoušet různé tapas, a budete nejen nasyceni, ale poznáte tak nejlépe místní prostředí.

Teplé letní večery pak doslova vybízejí k procházkám a návštěvám barů či koncertů pod širým nebem. A vzhledem k tomu, že v Seville je spousta studentů, koneckonců se tu nachází jedna z nejstarších univerzit ve Španělsku, můžete si být jisti, že v ulicích bude rušno až do pozdních nočních hodin.

sevilla-panenky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Letecky.net, Používáme WordPress (v češtině).