Exotická místa se nenacházejí jen mimo Evropu, ale naleznete je i zde. Takovým krásným příklad je právě Španělsko, které vám nabízí opravdu hodně, ať chcete poznávat divoké večery anebo si jen odpočinout u moře či poznat novou kulturu, vycestujte zde.

Příroda a odpočinek

Jedním z důvodů proč lidé jezdí na dovolenou do Španělska je nejen teplé moře, u kterého si mohou dokonale odpočinout, ale zejména krásná příroda. Nejatraktivnějším přírodním cílem je jednoznačně Mallorca, která se jinak přezívá jako ostrov zeleně. Avšak kromě spousty zelených rostlin zde najdete také krásné zálivy. A bezpochybně jsou vám známy také Kanárské ostrovy, které jsou také oblíbeným a známým turistickým cílem.

Abychom si ve Španělsku vytvořili kamarády

Pokud chcete poznat nejen tuto zemi, ale také její obyvatelé, tak byste měli jet na nejlidnatější oblast země, kterou je Andalusie. Je to země nejen plná lidí, kde určitě budete mít nějaké přátelé, ale také je to země, v které se skrývá mnoho krásných a dlouhých písčitých plážích, kde se můžete po celý den opalovat anebo se vyřádit v moři. V této oblasti stojí za zmínku město Sevilla, kde můžete poznávat i starou architekturu této malebné destinace.

Do víru velkoměsta anebo Chceme život v těle

Přestože hlavním městem Španělska je Madrid, město, kde to opravdu žije je Barcelona. Pokud se rozhodnete pro dovolenou ve Španělsku, určitě byste neměli návštěvu Barcelony vynechat. Jednak budete mít šanci poznat umění známého Gaudího, které se projevuje i v architektuře tohoto města, ale také zažijete ten správný temperament, který ke Španělsku bez pochyby patří. Zda máte s sebou i milovníka sportu, tak byste si mohli naplánovat procházku na zdejší slavný stadion. Každopádně stojí za to, abyste po Barceloně prošli i ve večerních hodinách, protože poznáte opravdový život, plný tance, zpěvu a úsměvu.

Jaké peníze potřebuji?

Abyste si mohli ze Španělska kromě bohatých zážitků dovést i nějaký suvenýr či ochutnávat zdejší dokonalou kuchyni, potřebujete zdejší peníze. Ale nemusíte se ničeho obávat, protože již před několika lety byla jejich měna změněná na eura, takže nebudete muset řešit problémy s výměnou. Raději si vyměňte peněz více, protože kdysi se říkalo, že Španělsko patří mezi nejlevnější destinace Evropy, takže si mnozí na své dovolené ve Španělsku koupili spoustu věcí.

Je třeba mít u sebe doklady?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zemi, která patří do evropské unie, můžeme zde vycestovat, aniž bychom potřebovali vízum či jiné povolení. Proto nám stačí mít u sebe pouze platný občanský průkaz či v lepší variantě sbalit si i cestovní pas.

Španělsko je úžasná země, která nám nabízí mnoho, a proto nám poslouží nejen na jednu dovolenou. Můžete zde vycestovat víckrát a stále budeme objevovat něco nového a krásného.

Na dovolenou do Španělska
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here