Tenerife neboli ostrov věčného jara je největším ostrovem Kanárského souostroví. Žije zde 650 000 obyvatel. Hlavní město je Santa Cruz a je hlavním městem již od 19. století. Toto město je zároveň velmi důležitým přístavem.

Tenerife je takový malý kontinent. Ostrov má tvar trojúhelníku a setkat se zde můžete jak s netradičními rostlinami, tak i specifickými živočichy. Vidět zde můžete banánové plantáže a nedaleko odsud se potom můžete kochat sněhem v zasněžených oblastech. Nejvyšší hora celého Španělska se nachází právě zde a je to hora Pico del Teide, která se tyčí přímo uprostřed Tenerife. Pico del Teide je vysoko 3 718 metrů nad mořem. Jde o symbol ostrova, který můžete vidět ze všech částí ostrova Tenerife. Dvě stě metrů pod jejím vrcholem vede lanová dráha, kterou se na toto místo můžete dostat.

Na severu ostrova prší častěji a je tu více chladno. Je zde však mnoho plantáží s banány, což je hlavní zemědělský produkt tohoto ostrova. Stromy a keře zde kvetou nepřetržitě. Na Vánoce kvetou vánoční hvězdy a ty tu rostou všude. Na Tenerife jsou považovány za plevel. Turistická sezóna je nepřetržitá, protože teploty jsou po celý rok velmi vysoké. Celý rok je zde 25 – 29 stupňů Celsia.

Pokud patříte mezi milovníky slunce, tak se vám určitě bude líbit na Playa de las Americas. Nejraději sem jezdí milovníci vodních sportů, nočního života a zábavy. Největší prázdninové středisko na jihu ostrova  je skvělé pro nerušený plážový život, který je plný zábavy. Slunce svítí každý den a to v každém dni v roce, proto se sem jezdí turisté ohřát kdykoliv po celý rok. Krátí si zde zimu, nebo užívají léto.

V přilehlém přístavu Los Cristianos se dobře dostanete lodní dopravou na Gomeru, což je perla Kanárských ostrovů. Chcete-li si užít léto i v zimě, je Tenerife tím pravým místem.

Kanárské ostrovy Tenerife
Hodnocení článku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here