Španělské přístavní město Alicante se nachází v jižní části Valencijské společenství. Ekonomika města je postavena především na turistickém ruchu a Alicante i díky tomu patří k nejrychleji se rozvíjejícím městům Španělska.

alicante-hrad-sv-barboryLetiště Alicante (L’Altet) se nachází něco málo přes 10 km na jih od centra města. Do města se z letiště snadnou dostanete autobusem asi za půl hodiny. Využít samozřejmě můžete i služeb taxi, nebo si v pobočce některé z autopůjčoven pronajmout vůz.

Díky příznivému klimatu láká Alicante turisty prakticky po celý rok. Sezona tu trvá od dubna do začátku prosince. Kromě běžných „dovolenkářů“ se Alicante stalo oblíbenou destinací pro lidi, kteří chtějí část roku strávit u moře a čerpat energii ze zdravého přímořského ovzduší. Do Alicante za tímto účelem míří lidé z celé Evropy. Nemovitosti ve Španělsku si již koupila celá řada Angličanů, Holanďanů, Němců, ale i Čechů. Kromě těch, kteří si zde koupili vlastní dům či apartmán (přehled o cenách i nabídce si můžete udělat např. na webu Reality Španělsko) pak další volí cestu dlouhodobých pronájmů.

Alicante je lákavé také svými nízkými životními náklady. Ceny potravin sice během turistické sezony pochopitelně povyskočí, přesto se příliš neliší od těch, na které jsme zvyklí z České republiky.

Costa Blanca nabízí krásné písečné pláže s průzračnou vodou. Během sezony se zde konají nejrůznější festivaly, koncerty a další akce, z jejichž nabídky si vybere snad každý. Podnikat můžete také výlety do okolí. Golfisté zde najdou perfektně připravená hřiště, rodiny mohou poznávat nedaleké ostrovy, na které pravidelně plují lodě ze zdejších přístavů.

alicante-destniky

Skladbě turistů a obyvatelstva se přizpůsobuje i nabídka služeb. Protože stále více přibývá starších lidí a penzistů mířících sem za odpočinkem, přijdou si v Alicante na své nejen mladí na diskotékách a v barech, ale i starší lidé. Ti zde mohou zajít do útulných restaurací a vináren nebo na plážích využít zastíněných míst, na které nepraží slunce.

 

Alicante
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here