V nejsevernější oblasti Evropy nalezneme mnoho úchvatných přírodních oblastí. Skandinávie je oblast, kde si ledovce v minulosti opravdu vyhrály a díky tomu se můžete proplout v majestátních fjordech, zarybařit v tisících jezerech nebo vylézt na vysoká pohoří. Ovšem nemusíte se bát, že byste ve Skandinávii mrzly. Sice jsou teploty nižší než v České republice, ale rozdíl není nijak obrovský. Informace pro cestovatele, které vám pomohou při plánování cesty na sever, naleznete na portálu oCestovani.cz.

Finsko – země tisíce jezer

O Finsku se traduje, že je zemí, ve které se nachází tisíce jezer. Skutečnost vás přesto jistě ohromí. Ve Finsku naleznete skoro 200 000 jezer! Jezera spolu s rozsáhlými lesy, které pokrývají dvě třetiny země, tvoří výbornou kombinaci pro milovníky krásné přírody. To, že jsou Finové hrdí na svoji krásnou zemi a chtějí její krásy zachovat i do budoucna dokládá fakt, že ve Finsku naleznete přes 30 národních parků. Celková plocha chráněného území řadí Finsko na první pozici v Evropě. Dovolená ve Finsku je vhodná pro opravdové cestovatele a nejen obdivovatele mořských pláží!

Norsko – rybářův ráj!

Patříte mezi vášnivé rybáře, ale už vás omrzel lov kaprů a štik? Pak tedy doporučujeme pobyt v Norsku, které je pro rybáře doslova stvořené. Rybáři jezdí do Norska lovit celoročně. Loví se jak v jezerech, tak i na moři. V zimním období se často pořádají i výlety za kosatkami a velrybami. Oblíbenou destinací pro rybáře je souostroví Lofoty. Dovolená v Norsku není však pouze rybaření. Na tak velké rozloze, jakou Norsko má, naleznete mnoha zajímavých míst – hory i údolí, vodopády, jezera, ledovce, ale také fjordy, jejž se zařezávají hluboko do vnitrozemí.  Většinu přírodních útvarů naleznete ve 37 národních parcích, neboť si Norové své přírodní krásy střeží.

Skandinávské klenoty – Finsko a Norsko
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here