Lefkada
Lefkada

Chcete prožít letní dovolenou u moře se vším všudy? Požadujete-li od své dovolené nejen veškerý turistický komfort, ale i nádherné prostředí, vydejte se na oblíbený řecký ostrov, kterým je Lefkáda.

Stručně o Lefkádě

Lefkáda je řeckým ostrovem spadajícím do Jónských ostrovů. Má rozlohu 356km2 a najdete ho mezi ostrovy Korfu a Kefalonie, které rovněž spadají pod Řecko.

Na Lefkádě na vás čeká 117 km pláží a užívat si tu budete typického mírně středomořského podnebí, pro které jsou charakteristická teplá a slunečná léta a mírné zimy.
Název hlavního města je stejný jako název ostrova. Ne vždy však byla Lefkáda hlavním městem.

Pokud kromě lenošení v některém zdejším turistickém letovisku chcete podniknout nějaký výlet, vydejte se na hrad Santa Maura. Jde o zajímavý hrad, jehož centrum pochází ze 14. století. Vybíhá do Jónského moře a představuje šestibokou stavbu. Lefkáda vám nabízí více letovisek. Mezi nejnavštěvovanější patří Lefkáda (město), Poros, Sivota, AgiosNikitas atd.

Proč zvolit Lefkádu jako cíl své dovolené?

V Evropě je mnoho krásných míst, na kterých lze strávit příjemnou letní dovolenou u moře. Proč si tedy vybrat ostrov Lefkádu? Zalíbí se tu všem, kteří mají rádi nádherné scenérie. Nejvíce vás uchvátí tyrkysová barva moře. Tato barva je dána zdejším vápencovým pobřežím. Oceníte i pěkné a čisté pláže. Jsou považované za nejkrásnější pláže v celém Řecku. A na jakou pláž zamířit? Mezi nejkrásnější pláže Lefkády řadíme pláž Porto Katsika. Patří i do desítky nejkrásnějších pláží světa.

Spočinete-li na této pláži, brzy pochopíte její ocenění. Čeká vás tu průzračné moře, nádherné pláže a to vše dokreslují pískovcové skály. Je to nádhera.

Z dalších pěkných lefkádských pláží si jmenujme Egremni, Kathisma, Pefkoulia, Milos atd.

Zajímá vás řecký venkov?
Vnitrozemí Lefkády je ideálním místem pro jeho poznání. Tradiční řecké vesničky stojí za bližší průzkum.

Lefkáda, potažmo celé Řecko, zaujme i každého gurmána. Řecká kuchyně je totiž vyhlášená. Nabízí mnohé lahůdky. Ať už jsou vaše chutě jakékoliv, jistě si najdete v řecké kuchyni své. Potěší vás obrovská pestrost njerůznějších pokrmů. Kromě klasického řeckého gyrosu, který všichni známe i z České republiky (pravý řecký je lepší) patří mezi oblíené řecké pokrmy sýr Feta, suvláki, salát choriátiki, yemistá, keftédes atd.

Byli jste už na Lefkádě a rádi byste poznali i další řecké ostrovy? Možností je mnoho. Mezi nejoblíbenější řecké ostrovy patří především Kréta, Zakynthos, Korfu, Rhodos, Santorini, Kefalonie, Lesbos atd.

Splňte si sen o krásné dovolené na Lefkádě
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here