Rhodos – ráj turistů hledajících pohodu, krásné moře i sportovní vyžití

By: Wa Ru

Řecký Rhodos je místo, které každý rok navštíví tisíce turistů. Je zde teplo po celé léto, turisté se mohou vykoupat v čistém moři, k dispozici mají spousty hotelů, ve kterých se lze ubytovat a záleží na tom, jestli hledají rozumnou cenu, nebo kvalitu a prestiž.

Ostrov věčného slunce, jak se Rhodosu také přezdívá, je neuvěřitelně krásný. Je zde až 300 slunečních dní v roce. Rhodos má velmi krásnou přírodu. Ostrov je lemovaný nádhernými plážemi. Pokud milujete přírodu, jste sportovci, obdivujete starověké památky, chcete se koupat v průzračném moři, pak si vyrazte právě zde.

Je tu velmi rušný život, což znamená, že pokud milujete zábavu, tak jste na správné adrese.

Historicky různorodou podobu ostrova vytvářejí antické stavby a stejně tak ji potom tvoří památky vybudované za éry rytířského řádu Johanitů i za osmanské nadvlády. Co se týče výběru pláží, máte skutečně mnoho možností. Pláže jsou většinou několikakilometrové. Mezi ty nejkrásnější patří pláž Tsambika a krásné je také koupání v zálivu Kalithea. Na západním pobřeží je ideální místo pro windsurfing, protože jsou zde dobré větrné podmínky.

Rušným přístavním městem je hlavní město Rhodos a najdete tu vše, co k němu neodmyslitelně patří. Dominantu tvoří středověké hradby. Staré město je protkané křivolakými uličkami.

Samozřejmě, že i ostatní letoviska nezůstávají se svým půvabem nijak pozadu. Nádherná jsou místa jako je například Kalithea, bývalé termální lázně, Falikari, což byla dříve malá rybářská vesnička a dnes se řadí mezi jedny z nejrušnějších míst ostrova. Kolymbia je menší a klidnější letovisko. Kalthos je tradiční řecká vesnice, která se řadí mezi ty klidnější, starobylé romantické městečko je Lindos.

Dlouhé pláže a zázemí pro vodní sporty nabízí Pefki/Lordos.

Řecko a Rhodos je místo, které vás zcela jistě dostane a na které se můžete podívat za poměrně nízkou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *