recko-peloponesPeloponés je často nazýván kolébkou civilizace. Tato označení se sice váží k více místům Řecka, ale po návštěvě opravdu pochopíte, proč tomu tak je. Peloponés je oblast, kde se již ve Starověku nacházely slavné společnosti. Tedy Sparta, Mykény, Korint nebo Olympie. Peloponés je skvělým místem, kde se snoubí tradiční kultura, památky, ale i moderní letoviska, letní destinace a příjemné pláže.

S Peloponésem je to vlastně těžké. Oficiálně je označován jako poloostrov. Ale když se více informujeme, zjistíme, že je od pevniny oddělen Korintským kanálem. Tím pádem se jedná o ostrov, který je spojen sice pevninským pásem, ale uměle přetnutým již jmenovaným kanálem. Korintský průplav je však velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Z jeho hran, tedy z výšky 70 metrů jej často navštěvují turisté. Kanál slouží pro malé lodě, především turistického charakteru. Také se zde provozuje bungee jumping.

recko-pelopones-plazSamotný povrch Peloponésu je velmi zajímavý. Najdeme zde vysoká pohoří, až do výše 2500 metrů nad mořem. Právě zde Sparťané shazovali nemocné nebo nepohodlné násilníky. Nalezneme zde ale i zalesněné pásy. Jedná se o cypřišové háje nebo olivovníkové lesy. Peloponés nabízí velmi mírné zimy a horká a suchá léta. Právě toto stabilní počasí je využíváno turisty.

Peloponés nabízí nádherné pláže. Ty jsou nejčastěji tvořené hrubozrnným pískem, kamínky nebo oblázky. Nabízí se i velmi čisté azurové moře, vhodné na potápění. Kolem pláží nalezneme často velmi pěknou krajinu, olivovníkové a cypřišové háje nebo skalnaté útesy.

Mezi nejznámější střediska se řadí Tolo a Niforeika. Najdete v nich jak řadu zajímavých služeb a sportů, ale i tradiční řecké taverny, nádherné písčité pláže a jiné potřebné služby a obchody.

Na Peloponés pořádají mnohé cestovní kanceláře zájezdy. Nejčastěji se sem dostaneme letecky. V nabídce zájezdů jsou jak pobytové dovolené, tak poznávací zájezdy, kde se seznámíme s památkami a zajímavostmi tohoto regionu.

Pořádají se zde i časté organizované výlety. Nebo si můžete půjčit automobil a vydat se na vlastní výlet podle vašich představ. Mezi největší zajímavosti patří odhalená Trója, antické divadlo, již 150 let konající se karneval, Apolonův chrám nebo významný přístav ve městě Patra. Ať se vydáte kamkoliv, skoro všude na vás čeká nějaká zajímavost. Nebojte si dovolenou opravdu vychutnat.

Peloponés
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here