Kréta plná historických památek a nezapomenutelné atmosféry

Je tomu již více jak 3 500 let, co zde v tomto místě prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Málokteré místo má tak bohatou historii, jako právě Kréta.

Největším řeckým ostrovem a ostrovem, který leží nejjižněji je právě Kréta. Od ostatních ostrovů ji odděluje Egejské a Libyjské moře. Ostrov je dlouhý 260 kilometrů, šířka pak je 56 kilometrů. Povrch je spíše hornatý. Léto zde trvá přibližně půl roku.

Hlavní město Kréty je Heraklion. Kromě letiště, je tady také mezinárodní přístav. Na Krétě je 300 slunečních dní v roce. Na každém kroku narazíte na nějakou památku, proto je to vhodná dovolená jak pro turisty, kteří chtějí objevovat památky, tak i pro ty, kdož se chtějí opalovat, koupat v azurovém moři a užívat si nádherných pláží.

Letiště v Heraklionu leží přímo u moře a přistávací plocha je na pobřeží. Na Krétě jsem byla a v Heraklionu jsme také přistávali a musím se přiznat, že přistávat přímo u moře, není moc příjemný pocit a co se týče vzletu, tak jsem se cítila také velmi nejistě, ale piloti zřejmě mají zkušenosti a vědí co a jak.

V Heraklionu je velmi mnoho historických památek, stejně tak jako po celé Krétě. Nejslavnější památka minojské civilizace je Knossos, což je palác, kde bývalo hlavní sídlo vladaře Kréty. Dnes se jedná o nejzachovalejší lokalitu minojského paláce. Proto se také říká, že kdo nebyl v Knóssu, ten jako by nebyl ani na Krétě. Samozřejmě se ale nejedná o jediný minojský palác, který můžete na Krétě navštívit.

Mezi další paláce potom patří Festos, Zakros, nebo Malia. Kréta je historickým ostrovem a všechny její města mají spousty historických památek. Podívat se například můžete do města Agios Nikolaos, což je velmi oblíbené letovisko. Za návštěvu také stojí přístavní město Rethymmo, což je také velmi oblíbené letovisko. Krásné je také město Chania, což je vůbec nejkrásnější město na Krétě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *