kretaKréta patří mezi řecké ostrovy, tedy lépe řečeno je největším řeckým ostrovem a také jednou z nejlákavějších destinací této země. Dovolená na Krétě nabízí turistům vlastně všechno, co byste si na ideánlí dovolené představovali. Krásně čisté teplé moře, středomořská kultura s množstvím antických památek, velci chutné a zdravé jídlo, příjemnou atmosféru a malebná zákoutí malých i větším měst.

Kréta je opravdu velký ostrov, takže pokud se rozhodnete na něj zaletět na dovolenou, dobře zvažte destinaci. Pokud máte rádi během své dovolené procházky po památkách, zvolte si některé z letovisek v severní části u hlavního města Herakleionu. Památky jsou sice po rozesety po celém ostrově, ale jedna z těch nejvýznamějších, palác Knossos se nachází právě v blízkosti hlavního města.

Na ostrově najdete kromě pláží a přímořských oblastí také vcelku vysoké hory, podobě jako je tomu například na Rhodosu. Můžete si tak dovolenou zpestřit o turistický výšlap. Zapomeňte ale na zalesněné kopce. Řecké ostrovy a jejich hory bývají vyprahlé a holé.

Pokud chcete z ostrova co nejvíce poznat, půjčte si auto nebo motorku. Byla by totiž v takto památkově bohaté destinaci celou dovolenou strávit jen na hotelu. Auto si můžete na Krétě půjčit za ceny kolem 50 Eur za den. V každém větším přístavu narazíte na středověkou pevnost, která měla za úkol chránit ostrov před cizími útočníky. Pozůstatky podobných pevností najdete témšř v každém významějším městě Středomoří. Z památek tak nemusíte jen na archeologická naleziště.

A jak je to s cenami zájezdů na Krétu? Pokud si koupíte last minute Kréta, můžete se se stravou dostat i na ceny pohybující se kolem 15 tisíc na osobu, což na dnešní poměry není vůbec špatné. Například cestovní kancelář Akvila Travel nabízí hned několik cenově dostupných zájezdů do této destinace.

Celkově je tedy dovolená na Krétě skvělou volbou, obzvláště pokud máte rádi jedinečnou středomořskou atmosféru, olivové háje kam oko dohlédne a čisté moře. Kréťané jsou navíc přívětiví lidé a pokud se bojíte situace v Řecku, nemusíte. Ostrovních oblastí se rozruch příliš nedotýká a stále jsou dokonalým místem odpočinku pro turisty.

Dovolená na Krétě
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here