Dovolená v Řecku? Vyrazte za relaxací i za poznáním!

Řecko patří k zemím, jež jsou každoročně hojně navštěvovány turisty z celého světa. Kulturní památky i překrásnou přírodu lze totiž obdivovat takřka celoročně. Jestliže se letos stále chystáte na dovolenou, připravili jsme si pro Vás pár zajímavostí.

GT3

Poznávejte Řecko, užijte si fantastickou dovolenou

Dovolená v Řecku skýtá skutečně celou řadu rozličných zážitků. Pojďme se tedy podívat na to, proč konkrétně vyrazit právě na jih Evropy.

  • Dlouhá historie. Samotné dějiny civilizovaného Řecka jsou staré více než 3500 let. Aktuálně navíc k této zemi patří i ostrov Kréta, který byl v dávných časech domovem vůbec nejstarší evropské civilizace, tzv. mínójské kultury. To znamená, že poznávací zájezdy Řecko jsou velezajímavou variantou pro letošní dovolenou.
  • Stovky ostrovů. Řecko, to není jen jih Balkánského poloostrova. Kromě výše zmíněného ostrova Kréta je to dalších více než 400 míst v Egejském, Jónském, Krétském, Středozemním a Thráckém moři. Jaké Vám můžeme doporučit? Tak např. ostrov Kefalonia, Korfu, Rhodos, Lesbos, Santorini anebo ostrov Samos.
  • Překrásné prostředí. Kromě mnoha kulturních památek zde naleznete rovněž nádherné slunečné počasí po většinu roku, úchvatnou fauna a flóru, pláže a průzračné moře. Milovníci přírody si tedy rovněž přijdou na své.
  • Cestování s dětmi. Pokud se chystáte na dovolenou s potomky, Řecko je též vhodnou destinací. Pamatujete ovšem na to, že je nutné myslet na pohodlný přesun, takže např. do letadla nezapomeňte vzít dětem věci jako hračky či sladkosti na rozptýlení, a pochopitelně musíte dbát i na adekvátní ubytování v Řecku!
  • Dovolená v Řecku levně. Ceny se u jednotlivých cestovních kanceláří liší, vždy se ale zajímáte o nabídku Lastminute Řecko, neboť tak můžete ušetřit nemalé finanční částky, zvláště cestujete-li s celou rodinou. Zkuste to např. na Greece-tours.cz…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *