chalkidiki-plazChalkidi. To je poloostrov, kterému se často přezdívá „Poseidonův trojzubec“. Samozřejmě se název odvíjí od starých řeckých bájí. Údajně tak rozzlobený Poseidon hodil po obrech (Gigantech) trojzubec. Ti měli v těchto místech žít a tak vznikl vlastně celý poloostrov. A není tomu tak náhodně. Samotný tvar poloostrova trojzubci doopravdy odpovídá.

Celý poloostrov Chalkidiki je oblíbeným turistickým místem již velmi dlouhou dobu. Oblíbili si jej i samotní Řekové. A tomu tak bylo již v dobách, kdy turistický ruch v Řecku nebyl na takové úrovni, jako je tomu dnes. Je to především díky jeho velmi výhodné poloze. Na poloostrov se totiž snadno dostaneme. Na rozdíl od řeckých ostrovů, kam je přístup velmi náročný, byl poloostrov ideálním místem na dovolenou. Navíc zde nalezneme přesně to, co turisté od Řecka očekávají. Tradiční kultura, průzračné moře, dostupné a velmi krásné pláže a zajímavá místa a historické památky.

Pojďme si uvést několik zajímavých částí poloostrova. Nejrušnější částí celého poloostrova je určitě poloostrov, neboli jeden hrot trojzubce, Kassandra. Naopak tou nejklidnější částí je Sithonie. Ta je známá nádhernou krajinou a původním rázem této země. A třetí část je opravdu velmi specifická. Zde se nachází mnišská republika, kam je přístup turistů značně omezený. Jedná se o Athos. Ženy sem mají vstup úplně odepřen. Zachován je zde venkovský charakter a nádherná původní příroda.

chalkidiki-terasyChalkidiki se často pyšní nejčistějšími a nejdelšími plážemi v celém Řecku. Pokud by nás zajímala jejich celková délka, odhaduje se na něco přes 500 kilometrů. Na Řecko je to opravdu velmi dlouhý kus pláže. Velmi zajímavou informací je i důkaz jejich kvality. Celých 41 pláží poloostrova Chalkidiki získalo Modrou vlajku Evropské unie. Tím je potvrzena jak fyzická čistota pláží, tak ale i biologická.

Navíc máte zaručeno to, že se na všechna místa dostanete. Je tomu tak především díky nařízení, které je vydáno řeckou vládou. Všechna zařízení musejí být ve vzdálenosti minimálně 30 metrů od pláže. Tím pádem máte jistotu, že se dostanete úplně všude. Pláže jsou totiž určeny všem.

Z České republiky je samozřejmě nejsnazším způsobem, jak se na Chalkidiki dostat, letecká přeprava. Letecky se dostaneme za velmi výhodné doby, ale často i ceny do celého Řecka. Samozřejmě možností dopravy je více.

Chalkidiki
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here