atheny-partheonAthény jsou velmi známý městem a metropolí Řecka. Jedná se o město snad s nejslavnější historií na celém světě! Město bylo uctíváno jak bohy, tak lidmi. Athény lze také uvést jako kolébku civilizace. Vznikaly zde samotné počátky demokracie, první zákony, písmo, zvyky, které se nám dochovaly do současné doby. Většina filosofů, která zde působila, založila počátky současných moderních věd, ale také položila základy modernímu právu.

Athény se ve Starověku řadily mezi nejsilnější městské státy. A jako městský stát se Athény chovají i dnes. Mnohé zachovalé památky dělají z metropole velmi silné město, které je atraktivní jak pro samotné krajany, tak ale hlavně pro turisty z celého světa.

Do Athén se nejsnadněji dostaneme samozřejmě letecky. Letenky jsou často nabízeny za velmi výhodných podmínek. Proto se vyplatí sledovat nabídky některých dopravců.

Za čím se vlastně do Athén vydat? Nejslavnější památkou a jedná se vlastně i o jejich symbol, který zná takřka celý svět, je Akropole. Akropole je nominována na 7 divů moderního světa. V roce 1987 byla i Svatá skála Akropole zapsána na seznam památek UNESCO. Najdeme zde několik staveb, mezi kterými je nejznámější Partheón, to je chrám z dob Starověku zasvěcený ochránkyni Athén, bohyni Athéně.

atheny-divadloMnozí lidé ani nevědí, že samotné město se nachází na poloostrově. Jméno poloostrova je Attica. Nachází se poblíž Saronského zálivu. Severně a jižně od Athén se nachází již zmíněný záliv. Jeho vliv je veliký. Díky němu je i v zimě ve městě velmi příjemné počasí.

Pokud bychom se bavili o podnebí v Athénách, v létě je zde velmi sucho a horko. V zimě je počasí velmi stabilní, stále a příjemné. Jsou zde opravdu mírné zimy. Toho lze využít pro turistiku, která nebude tak náročná, jako v horkých letních dnech.

Athény jsou městem památek. Nalezneme zde nespočet zajímavých míst a staveb. Můžeme si uvést ještě Poseidonův chrám, dále Chrám Dia Olympského, Dionýsovo divadlo nebo Athénskou Agoru. Mezi novější památky spadá Řecký parlament, Univerzita, Athénská Akademie. Zajímavá jsou zde i muzea – Archeologické muzeum, Vojenské muzeum nebo Byzantské muzeum.

Ať už se vydáte do Athén letecky nebo zvolíte jiný druh dopravy, určitě stojí za to.

Athény
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here