Antické Řecko stále existuje

By: samoletnibileti

Když slyšíte o antickém Řecku, představujete si mnohobožství, zdobené sloupy na chrámech, sochy a olivy? Tak přesně tak vypadalo antické Řecko a přesně tohle v Řecku najdete i dnes. Samozřejmě, že vše se mění a tím pádem vše je o trošku jiné, ale historie je stále stejná.

Začínáme v Soluni

Soluň je známé řecké město a tento název je tak prosazován, že jen málokdo zná zastaralé pojmenování Thessaloniki. Toto město je druhé největší v Řecku a zároveň významný přístav. Soluň je zajímává i díky tomu, že se zde konají veškeré Řecké veletrhy. Zároveň se zde dochovalo mnoho historických klenotů, mezi které patří také Bílá věž, socha Alexandra či Filipa a samozřejmě dominantou jsou městské hradby. Takovou zajímavosti je, že z Thessaloniki pocházejí naši slavní věrozvěstové Cyril a Metoděj.

Ty stará vykopávko

Pokud máte historii opravdu velmi rádi a zajímá vás období antického Řecka, tak byste měli navštívit město Dion, kde je velké archeologické naleziště týkající se této doby. Kdyby vás naleziště tolik nezaujalo, můžete se vydat po krásné soutěsce, až dojdete k tamějším vodopádům.

Vzhůru do výšin

Nejkrásnější z celého Řecka je jednoznačně Meteora. Meteora je označení pro kláštery, které jsou vystavěny přímo na vrcholcích hor. Je to velmi krásné a opravdu vám tento komplex vyrazí dech. Už jen pomyšlení na to, jak v tehdejší době vystavěli tak velkolepé kláštery, na tak vysoké hoře. Když budete stát pod horou, tak si pomyslíte, zda má vůbec cenu vystoupat tolik schodů, abyste se podívali na nějaký malý klášter. Avšak když budete nahoře, tak sami sebe budete chválit, že jste se k tomu přesvědčili, protože je to opravdu neskutečný zážitek. Najednou před vámi bude obrovská kamenná budova a před vámi krásné výhledy do okolí a v ten moment si uvědomíte, že jste skoro v nebi. A pak není překvapení, že tato nádhera patří na seznam UNESCO.

Centrum všeho

A samozřejmě, že nelze zapomenout na centrum celého Řecka, což jsou a vždy byly Athény. Jde o hlavní město, o kterém si mnozí myslí, že je zničeno průmyslem. Ale popravdě je zde bohatý turistický ruch a není divu, když zde naleznete Akropolis.

V Akropoli poznáte opravdu antické Řecko, protože právě zde jsou pozůstatky ze starého města. Na tomto místě naleznete slavné sloupy, sochy bohů a samozřejmě, že zde nechybí ani olivovníky. Pravdou je, že tyto unikáty jsou posypány po celém Řecku, ale zde máte všechno v jednom a jednou si připadáte, jako byste vstoupili i do té doby, protože na záda vám padá i starořímská atmosféra, představujete si, jak zde chodili ti filozofové pouze v bílém prostěradle a víte, že je to, co jste chtěli zažít.

Řecko je pravdu kouzelná země, ale musíte mít rádi historii, protože zde na vás dýchá opravdu odevšad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *