Antická země bohů a oliv

Řecko je velice krásná země, zejména pokud se zajímáte o historii anebo aspoň o období antiky. Krásné jsou zde nejen istmické památky, ale také místa určená pro odpočinek anebo luxusní hotely.

Jedeme do Řecka za odpočinkem

Pokud máte rádi pasivní typ dovolené a chcete si pěkně odpočinout na pláži, tak Řecko je pro vás správná země. Navíc je zde díky cestovnímu ruchu postaveno velké množství hotelů, které jsou na úrovni, takže si můžete dopřát i pravý řecký luxus, což znamená nejen krásné pokoje, bazény u hotelů, ale také řeckou kuchyni.

Jedeme ochutnávat kulinářské bomby

Druhý důvod, proč byste se měli vydat do Řecka, je jistě zdejší kuchyně, která je originální a velmi chutná. Řekové mají v oblibě zeleninu, což znamená, že zde můžete ochutnávat různé saláty, ať už jde o ten šopský, který je u nás už také běžný anebo o tsatsiky, což je něco výjimečného. Někomu se to může zdát být podobné jako okurky se smetanou, ale není to přímo stejné.

Mimo jiné, jako správná přímořská země, má v jídelníčku ryby a mořské plody. Každopádně pokud máte rádi maso, tak zde nebudete o nic ošizeni, protože dostanete pěkně velkou a výbornou porci jehněčího masa, které také patří mezi hlavní suroviny. A takovou surovinu, která se vám přímo vybaví, když se řekne dovolená v Řecku, jsou olivy, které zde rostou jako u nás jablka. Takže si můžete být jisti, že ochutnáte pravé olivy a domů si jako suvenýr můžete dovést kvalitní olivový olej.

Chceme něco nového poznávat

Pokud jste dojeli takovou dálku, až do této antické země, abyste poznali opravdové antické Řecko ve své době, tak rozhodně nebudete zklamání. Protože když navštívíte zdejší památky, tak se vrátíte zpět v čase. Atmosféra, která na vás padá, když vstoupíte například do Akropolis je téměř nepopsatelná. Mohutné stavby, které sice nejsou kompletní, ale za to pro milovníky historie úplným pokladem, na vás snad dýchají.

Hurá do vody

V řeckých mořích se nemusíte jen osvěžit při velkých horkách, ale také je můžete využít pro nové poznání, tedy pro výlety. V Řecku je lodní doprava velmi oblíbená, protože, jak všichni víme, tak je Řecko rozděleno do mnoha ostrovů a ty jsou samozřejmě zajímavé. A vzhledem k tomu, že lidé chtějí objevovat i jiné krásy, než jsou Athény, tak si pronajmou lodičku a zkoumají ostatní ostrovy. Je to další způsob, jak můžete oživit svou dovolenou v Řecku a přitom si domů odvést plno krásných fotek a hlavně zážitků.

Řecko je velmi oblíbenou zemí a není divu, když nám tolik možností a hlavně má něco výjimečného – antiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *