Oblast Rakouska, která leží blízko německých hranic, si lidé často spojují s Adolfem Hitlerem, protože zde najdeme jeho Orlí hnízdo. Jde o oblast, která je vhodná pro všechny, protože své si zde najdou milovníci dějin, ale také ti, kteří než dějepisu dají přednost přírodě.

Krimmleraachental

Tento německý název je označení pohodlné cesty, které vás doveze až ke Krimmelským vodopádům (Krimmelwasserfallen). Jde o nevyšší vodopády Rakouska, které dosahují kolem čtyři sta metrů. Vodopády jsou rozděleny do třech částí, které nabízí krásné stezky a vyhlídky nejen na divokou vodu, ale také na krásnou přírodu a malebné údolí s malými vesničkami. Samozřejmě, že po cestě se vám nabídnou také hospůdky, kde se můžete občerstvit.

Grossglocknerhochalpenstraße

By: Matthew Hutchinson

Toto je označení pro vysokohorskou silnici, která vás dovede až na nejvyšší vrchol Rakouska Velký zvoník (Grossglockner). Tato cesta bývá považována za královskou silnici v Alpách. Tato cesta bývá přístupná od května do listopadu, ale může se stát, že i v tuto dobu jí výjimečně uzavřou, kvůli sněhovým podmínkám. Poslední kilometr a půl budete muset vyšlapat po svých, protože jde zde zákaz vjezdu, ale rozhodně se tato procházka vyplatí. Nahoře se vám nabízí krásný výhled do okolí. Pokud se vám to podaří, tak zde narazíte na rakouskou zvěř. Běžně se zde setkáte s velkým počtem svišťů, kteří jsou na turisty zvyklí a tak se nechávají často krmit a dokonce si je můžete při troše štěstí i pohladit. Když vyjdete pár schodů na rozhlednu, tak můžete využít pohledu do drahých dalekohledů, odkud se někdy podaří zahlédnout i kamzíky.

Fanz-Josef Höhe

Dalším místem na zajímavou zastávku je výšina Franze Josefa, která se nachází přímo pod nejvyšší horou. Pod touto vyvýšeninou se stéká ledovec Pasterzee. Z konce plošiny vede procházka až nahoru k horské chatě. Zajímavosti je, že rozdíl teplot mezi vstupem a vrcholu může být až dvacet stupňů, takže pokud se chcete touto cestou vydat, měli byste být pořádně vybavení.

Hallstatt

By: François Philipp

Když už se budete pohybovat v těchto končinách, tak byste zcela určitě neměli zapomenout na městečko Hallstatt. Zde najdete nejen jezero, ale také krásné pohoří a solnou komoru, díky čemuž také patří na seznam dědictví UNESCO. Je zajímavé, že kdysi lidé z městečka, kteří bydleli u jezera, se mohli navštěvovat jen pomocí člunů, protože mezi skálou a jezerem byla jen úzký prostor. Ale aby bylo toto město zpřístupněno i pro lidi, kteří se zajímají o zajímavá města, byla zde vybudovaná cesta, díky které muselo dojít i k odstřelu skal. Kromě krásné přírody zde najdeme také kostnici, kde je zajímavé to, že lebky mají na čelech vyřezané datum úmrtí, ale také jméno a často bývají zdobené barevnými věnci.

Pokud se půjdete podívat na sídla Hitlera, tak byste měli využít toho, že jste v tak krásné oblasti a podívat se i do zajímavých míst a měst v okolí.

Rakousko není jen Hitlerovo rodiště, aneb Horní Rakousy jsou krásné
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here