Přestože Hitler nepatří mezi oblíbené osobnosti z historie, ale zcela určitě je tou nejznámější. Když řeknete toto jméno, tak zcela jistě každý vím, o kom se mluví. Existuje pár krásných míst, kde se můžeme o historii této osobnosti hodně dozvědět, ale abychom věděli skoro všechno, musíme se vydat do Rakouska.

Směr Rakousko

Jak všichni víte, tato historická osobnost je původně z Rakouska, kde také najdeme mnoho míst, které se s ním pojí. Tato místa jsou sice v Rakousku, ale leží na hranicích s Německem, proto je také lepší zvolit trasu přes Německo. Někteří vášniví cestovatelé mohou tento výlet spojit i s návštěvou nějakého zajímavého německého městečka, protože i zde je krásně.

Berchtesgaden

By: Sandu Antonescu

V tomto městečku, náš výlet začíná. Jde o klimatické lázně a zároveň město, které je proslulé jako sídlo nacistických pohlavárů a také přímo Adolfa Hitlera. Jejich vily zde již nenajdeme, protože byly zničeny při bombardování. Na jejich místo bylo zbudováno muzeum tak zvané dokumentace (Dokumentation Obersalzberg). Jde o velmi zajímavou budovu, které nám připomíná hrůzu druhé světové války. Také zde najdeme část krytu známého Martina Bormanna. Toto muzeum můžete navštívit v době od dubna do října každý den od deseti do tří hodin. Anebo od listopadu do března, kde je muzeum zavřeno v pondělí, ale jinak platí stejná otevírací doba. Vstupné pro dospělé činí tři eura a děti či studenti mají vstup zdarma.

Avšak nejnavštěvovanější atrakcí v okolí je známé Hitlerovo Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus). Milovníci dějin vědí, že toto sídlo bylo pro Hitlera postaveno jako dárek k jeho padesátým narozeninám. Dnes je zde jen restaurace a krásný rozhled do okolí. Na tento vrchol se jen tak nedostanete, protože vás nejprve čeká jízda jejich linkovým autobusem, poté pěší tunel a výjezd výtahem na horu, kde přes restauraci můžete vyjít ven a nechat se unášet výhledem.

Königsee

By: Allie_Caulfield

Tento výlet nemusí být jen pro milovníky historie, ale také pro ty, kteří mají rádi krásnou přírodu. Nejen, že si můžete užívat pohled do okolí, ale nedaleko se nachází nejhlubší a také nejčistější německé jezero (Königsee). Máte možnost nejen toto jezero vidět, ale také po něm plout díky elektrickým lodím, které vás dovezou ke kostelíčku svatého Bartoloměje, který je na ostrově uprostřed. Rozhodně vás zde čeká zajímavá podívaná. Zajímavá už jen jezero samotné, které je obklopeno skálami.

Ve městě také najdete solné doly, které můžou být pro mnohé zážitkem, protože zde nabízejí přestrojení do hornických obleků, jízda vláčkem, plavba lodičkou po podzemním jezeře či dřevěné skluzavky a mnoho další.

Nejlepší je, když se něco nového naučíme nenásilnou cestou a jednou takovou možností je právě jít po stopách dějin. Zároveň si můžeme užívat i jiné krásy Rakouska a Německa.

Po stopách Adolfa Hitlera
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here