Rakousko je pro občany České republiky relativně snadno dostupné autem, přesto nejeden či nejedna z nás dává přednost pohodlí letecké přepravy. Častým cílem našich občanů bývá letiště v Innsbrucku. Z Prahy sem létá přímá linka, stejně jako zda dalších významných evropských letišť jako je Amsterdam, Frankfurt nebo Londýn.

innsbruck-panorama

Innsbruck je hlavní město rakouské spolkové země Tyrolsko. Nemovitosti v Rakousku si pořídila celá řada Čechů, mnozí z nich právě v blízkosti Innsbrucku, kde se navíc nachází vyhlášené alpské lokality jako Garmisch-Partenkirchen nebo Mayrhofen.

Samotný Innsbruck leží přímo v alpském podhůří, asi 30 km od Brennerského průsmyku. O tom, že je zdejší kraj rájem milovníků zimních sportů nemůže být pochyb. Ostatně Innsbruck hostil hned dvakrát zimní olympijské hry (v letech 1964 a 1976). Počátkem roku 2012 pak Innsbruck přivítal vůbec první Zimní olympijské hry mládeže.

Při návštěvě Innsbrucku rozhodně nesmíte vynechat zdejší nejvýznamnější pamětihodnosti. K těm patří tzv. Zlatá stříška, pozdně gotický arkýř císaře Maxmiliána I. pocházející z let 1497-1500, Barokní dóm svatého Jakuba, Triumfální bránu (Triumphforte), postavenou u příležitosti oslav svatby sny Marie Terezie, arcivévody Leopolda se španělskou princeznou Marií Ludovikou.innsbruck-hofburg

Zapomenout byste neměli ani na Hofburg, sídlo říšských knížat. Postaven byl kolem roku 1760 za vlády tyrolského hraběte arcivévody Sigmunda. Svoji současnou podobu dostal koncem 18. století, kdy jej Marie Terezie nechala přestavět.

Innsbruck ovšem nežije jen historií, ale i současností. Konají se tu významné kulturní akce, ke kterým patří zejména Innsbrucké taneční léto (Tanzsommer Innsbruck), Festival staré hudby (Festwochen der Alten Musik) nebo Mezinárodní filmový festival Innsbruck (Internationale Film Festival Innsbruck).

Innsbruck
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here