Proč vyrazit na zimní dovolenou do Slovinska?

Možná si říkáte, že není důvod k návštěvě zahraniční destinace, když je na českých horách kupa sněhu. Dobrým důvodem k zimní dovolené ve Slovinsku není jen dostatek sněhové pokrývky. Jistě vás zlákají i příjemná cena skipasů, lahodné speciality, výhody pro děti a dokonale udržované sjezdovky.

Sice máte pravdu, že jsou české hory nádherné, ale člověk by měl čas od času vyrazit i za hranice země. Lyžování Slovinsko upoutá náročné sportovce, začátečníky i děti. Upravené sjezdovky různých náročností jsou samozřejmostí stejně jako příbuznost slovinského jazyka. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří ovládají cizí řeči, vyrazte právě sem!

Na co se můžete těšit?

Po pravdě je toho mnoho, ale představíme jen ta největší lákadla. Věřte, že má lyžování Slovinsko dlouholetou tradici a je věhlasné díky soutěži organizace FIS v Kranjske Goře, pohoří Pohorje a Rogle. Možná jste nevěděli, že první zmínka o tomto sportu pochází z náhorní plošiny Bloke. Zmínil se o ní proslulý historik Valvasor.

Určitě nepohrdnete dostupnými lyžařskými svahy, které Slovinci pravidelně udržují. Velkým pozitivem jsou nízké ceny skipasů a lyžování dětí do šesti let zdarma. Během zimních radovánek můžete ochutnat místní speciality, jako jsou polévka jota, klobásky, jelítka i sladký štrúdl. Slovinsko se pyšní vynikajícími podmínkami pro lyžování.

Kam vyrazit?

K nejlepším zimním letoviskům patří Bled, Bovec, Krvavec, Kranjska Gora, Vogel, Bohinj či Rogla. Záleží jen na vás, jaký způsob ubytování zvolíte. Sjezdovky jsou od noclehů na dosah ruky. Lze doporučit lyžování v Kranjske Gore, která je vzdálená jen pár kilometrů od rakouských a italských hranic. Panoramatické výhledy vám vezmou dech. Neméně zajímavý je i resort Krvavec, jenž osloví 30 km sjezdovek a slunečným počasím v nadmořské výšce 1450 – 1971 m. n. m.

Nezaujalo vás Slovinsko? Vyberte si zimní dovolenou v Itálii anebo v Rakousku! Vždy vás čekají dokonalé podmínky pro lyžování a služby cestovního ruchu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *