Poznávací zájezdy uspokojí i nejnáročnějšího cestovatele

Cítíte na sobě, že si potřebujete odpočinout? Zapomeňte na všemožné lékařské metody a vyrazte na dovolenou či prodloužený víkend do jednoho z mnoha divukrásných evropských měst. Petrohrad poznávací zájezd vás přenese do světa fantazie a romantiky. Zpozorníte u rozmanitých drahokamů historie, jako jsou Palácové náměstí, Měděný jezdec, křižník Aurora, chrám Spasitele v krvi i Česnekový kostel. Samozřejmě vás uhranou poklady muzea Ermitáž. Stačí se podívat na internetové stránky http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/rusko/ a plánovat cestu.

Co dělat v impozantní Paříži?

Další neodolatelnou evropskou metropolí je Paříž. Město zamilovaných láká nejen svými perlami architektury. Když už budete v Paříži, měli byste vystoupat na vyhlídku Vítězného oblouku, prozkoumat Muzeum Oranžérie a Louvre. Možná jste nevěděli, že je hlavní město Francie nejkrásnější po setmění. Na sto procent upoutá kouzelná plavba po Seině i prohlídka Eiffelovy věže. Turisté si oblíbili procházky po Montmartru, kde na vás dýchne atmosféra z románů Zoly, Stendhala i Degase a noční rej Moulin Rouge. Poznávací zájezd Paříž nikdy nezklame.

Proč se vydat do Říma?

Nelze pochybovat o tom, že je hlavní město Itálie přitažlivé stále více. Rozkládá se na řece Tibeře, pouhých 27 kilometrů od Středozemního moře. Poznávací zájezd Řím, to není jen prohlídka šperků architektury zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Kroky turistů však vedou k hvězdným skvostům, jako jsou Pantheon, Koloseum, Forum Romanum, bazilika Panny Marie Sněžné, Lateránská bazilika, Španělské schody, fontána di Trevi a Sixtinská kaple. Řím ztělesňuje slávu i krutý pád, proto ho nadšení výletníci milují. Na každý pád si musíte vychutnat výtečnou ranní kávu, delikatesní boloňské špagety, exkluzivní zmrzlinu, pizzu i víno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *