portugalsko-hradDo Portugalska se dostanete letecky.Pak už je jen na vás jakou lokalitu shledáte za zajímavou a vhodnou pro vaší dovolenou.

Madeira – Často navštěvovanými je například souostroví Madeira-Hlavním městem souostroví je Funchal žije zde téměř polovina obyvatel z Madeiry.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Madeiře tak si jistě užijete osvěžující koupání v Atlantské oceánu který mimo jiné má své zastoupení i na Madeirské vlajce.

Sao Vincente – Rozhodně je to jedno z nejkrásnější městeček na ostrově.Uchovalo si svojí unikátnost ale nejdete zde řadu skvělých restaurací a hospůdek.Centrum městečka je přístupný pouze pešky.

Beiras – Kdo miluje staré hrady, zámky a pevnosti  tak si v tomto překrásném městečku přijde na své.Stojí zde takové unikáty jako Leiria, Ourém, Pomal.K vidění jsou zde i prastaré kláštery Alcobaca, Batalha.

Algarve- Je část Portugalska nacházející se podíl jižního pobřeží. Díky  tomu že zde v době středověku panovali Arabové  se zde dochoval jejich silný vliv najdete zde řadu památek postavených jejich architekturou.

Zdejší pláže Lagoa a  a Luze se řadí mezi nejlepší pláže na světě.

Porto – je velké moderní město.Patří na seznam Unesco.Na první pohled je moderní ,ale nachází se zde i mnoho historický památek.Původní centrum pochází ze 13.století je chráněno hradbami.

portugalsko-skalyNejznámější překrásnou památkou je Burzovní palác nebo Torre dos Clérigos– věž kleriků. Pokud se podíváte do Porta určitě navštivte i překrásnou botanickou zahradu.

Lisabon – Hlavní město Portugalska bylo zaleženo ve 12 století.Nejpozoruhodnější stavba portugalské metropole je  klášter Sv.Jerolíma ze 16 století.

V Lisabonské čtvrti Belém najdete i Belémskou věž či vojenskou pevnost.


Zajímavosti Portugalska
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here