Vydejte se do Norska za půlnočním sluncem a polární září

Poznávací zájezdy do Norska jsou aktuální a volně dostupné v kteroukoli roční dobu. Letní i zimní dovolenou snadno spojíte s poznáváním přírodních úkazů a procházkami na čistém vzduchu severské přírody. Které zážitky jsou nejvyhledávanější? Severní mys, v norštině Nordkapp, je skalní útes na jednom z nejsevernějších výběžků Norska. V letních měsících nabízí překrásný výhled na půlnoční slunce, které prosvětluje po celou noc tradiční oslavy letního slunovratu. Za polární září a panenskou přírodou turisté putují na Vesterály a Lofoty.

Letecky do Norska

Poznávací zájezdy do Norska jsou stále vyhledávanější. Pokud se nechcete mačkat v přecpaném autobusu dalších nadšených výletníků, využijte možnost zajistit si zájezd v menší skupině. Pohodlně se tak mikrobusem dostanete i do méně přístupných míst, do nichž byste se jinak nepodívali. Od 14. května do 30. července jsou nabízeny zájezdy spojené s návštěvou Nordkappu, z jehož útesu spatříte zvláštní jev. Půlnoční slunce v období letního slunovratu totiž vítá návštěvníky v kteroukoli denní i noční hodinu svým nekončícím jasným svitem. V pravý čas se vám dostane i podívané na polární záři na některém ze souostroví za polárním kruhem.

Zelenající se souostroví

Zájezdy Norsko umožňují poznat souostroví Lofoty, na jehož pevnině je celoročně mírné klima navzdory faktu, že se jedná o místo nacházející se výrazně na severu. Oteplení způsobuje teplý Golfský proud v přilehlém Atlantském oceánu. Na Lofotách si zajděte do vikingského muzea a projděte se nově zalesněnou krajinou. Ještě severněji od souostroví Lofoty leží zelené ostrovy Vesterály, jež jsou oblíbeným místem rybářů (rybolov může být i součástí zájezdu). Najdete zde také historické památky, nejseverněji umístěný středověký kostel na světě a muzeum. Vesterály jsou oblíbenou destinací, jenž skýtá příležitost zahlédnout polární záři.

Sestavte si zážitek na míru na stránkách www.dovolenanorsko.cz a leťte do Norska!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *