Domů Evropa Monako

Monako

[caption id="attachment_1449" align="alignright" width="244"]vlajka Monaka vlajka Monaka[/caption] Víte, která je vlastně druhá nejmenší země na světě? Nápovědou může být to, že se jedná o knížectví. Kdo hádal Monacké knížectví, hádal správně. Země je ovšem ještě na druhém místě v ještě jedné věci. Jedná se o hustotu osídlení. Na dvou kilometrech čtverečných se tak „tísní“ něco přes třicet dva tisíc obyvatel.

Monako jako tip na dovolenou

Monako není velká země, to je patrné z již saun rozlohy. Jedná se o městský stát, protože na první pohled by se dalo říci, že je to pouze jedno obyčejné město na pobřeží. Vskutku to tak je, ale přesto se dělí na 4 obvody. Monde Carlo (nejznámější), La Condmaine, Fontvielle a Monaco-Ville. Knížectví bychom našli na Azurovém pobřeží, nacházející se pouhých 8 kilometrů od italského výběžku přímořských Alp. Monako je velmi vyhledávaným turistickým cílem. Na malém území nalezneme mnoho zajímavostí. Vyhlášená je určitě Velká cena Monaka, tedy závod Formulí 1. Dále jsou zajímavé i historické části včetně katedrály, knížecím palácem nebo starým městem.

Terasa krásy

Dobrým tipem je určitě Monako letecky, vhodné je pro trávení oblíbených „eurovíkendů“. Stát se rozkládá na terasovitém výběžku hor, dosahující výšky až 1300 metrů, které jsou již za hranicemi Francie. Tato terasa však pokračuje i směrem do moře, tedy v Monaku mohou kotvit i lodě s velkým ponorem a jedná se tak o důležitý přístav. Do Monaka letecky se vyplatí i za hraním hazardních her. Právě tento stát je vyhlášen svými luxusními kasiny, kam si jezdí zahrát i ty největší světové celebrity. Vysoké výhry, luxusní kasina a nadstandardní servis tak činí toto místo jedním z nejzajímavějších na světě a pro každého hráče rulety nebo pokeru je téměř povinnost jej navštívit!

Za odpočinkem do hotelů

Monako je město nebo stát plný výškových budov. Půda pro stavbu je zde velmi drahá, a tudíž stavby rostou spíše do výšky. Tedy hotelové komplexy či hotely jsou spíše výškové budovy, než klasické stavby. Do Monaka se jezdí, nebo létá i za pestrou květenou, což může být velmi zajímavé. Díky přímořskému podnebí najdeme v okolí Monaka velmi pestrou a bohatou flóru se vzácnými druhy. Příjemné podnebí zaručuje i příjemné teploty a počasí. Vhodné místo pro jachting. Ať zkusíte Monako letecky nebo jím budete jen projíždět, za návštěvu rozhodně stojí.

Za hazardem do Monaka

Hazardní hry jsou často zobrazovány jako nedostupné, extrémně drahé nebezpečné a špatné aktivity, které jsou pro člověka v podstatě zhoubou. Rozhodně tomu tak nemusí být. Nejen, že se jedná o dobrou zábavu, ale můžeme si...

Nové články