Hevíz je největší termální jezero v Evropě. Jeho okolí je plné termálních pramenů. Termální jezero Hevíz se nachází v Maďarsku. Je nejen největší, ale je otevřené po celý rok. Hevíz je jedno z nejznámějších lázeňských měst v Maďarsku stejně tak, jako jsou u nás nejznámější lázeňské města Karlovy Vary, nebo Františkovy lázně.

Objevte i vy neobyčejně příjemnou atmosféru v Maďarsku. Užijte si blahodárných relaxačních účinků termálních pramenů. Voda, která je v termálních lázních má léčebné a rehabilitační účinky. Termální voda obsahuje síru, alkálie, hydrogenuhličitany a zejména sůl  a vápník. Z pramenu, který vyvěrá ze dna, jde 86 milionů litrů vody denně. Díky tomu se voda v celém jezeře vymění každých 28 hodin. Teplota jezera se pohybuje mezi 26 – 28 stupni Celsia  a to v zimním období.

Termální lázně jsou proto zpřístupněny celoročně. Pokud je venku špatné počasí, je pro tuto příležitost vnitřní krytá část s lehátky a vnitřním bazénem. Oblak, který vychází z bazénu, ohřívá okolní vzduch a působí jako velmi příjemná, romantická atmosféra. Hevíz je vzdálen pouhých 250 km od Českých hranic. Můžete si udělat také výlet k Balatonu. V okolí lázní je mnoho tradičních typických hospůdek a kaváren, které můžete navštívit. Jsou zde také cukrárny. Nudit se tady nemůžete. Největší maďarské jezero Balaton je odtud vzdálené 4 hodiny jízdy autem.

Pokud se budete chtít podívat za historií, pak za vidění stojí zámek Festetics. Tento zámek je druhým největším zámkem v zemi. Pár kilometrů odtud pak leží další termální lázně a to Zalakaros, ty nabízejí léčebné procedury  a také zábavní atrakce. Zdejší voda léčí především pooperační stavy, nemoci pohybového ústrojí a pak také chronické gynekologické problémy. Nechte se hýčkat v malebném městečku Hevíz a přijeďte sem za odpočinkem.

Maďarsko a termální jezero Hevíz
1 (20%) 1 vote

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here