Lotyšsko, vhodná země pro dovolenou

Už vás napadlo, kam letos v létě pojedete na dovolenou, když není nikde bezpečno? Chcete zůstat doma nebo se i přesto podívat do nějaké nové a pro nás neznáme destinace? Tady je pár typů na letošní dovolenou. A začneme v Pobaltí. Vyjeďte do Lotyšska, budete příjemně překvapeni.

Znáte tuhle destinaci? Že ne? Není se čemu divit. Lotyšsko bylo destinací, kam nejezdili žádní turisté. V historii totiž dlouho tato země nebyla svobodná a svoje krásy ukrývala pod vlajkou Ruska, Německa nebo dokonce Polska. Jenže po roce 1991 přišel zlom. Lotyšsko se osamostatnilo a začala vznikat zbrusu nová republika, která má dnes co nabídnout. Odnesete si spoustu nových postřehů. Určitě vás zaujme jejich spletitá historie i kultura, krásy hlavního města a jeho okolí.

Milovníci přírody si zde přijdou také na své. Lotyšsko je rájem lesů, řek i jezer a různých jeskyň. Tato nezapomenutelná krása začíná lákat všechny turisty z celého světa. Ale pozor. Rozhodně to není tak turisticky zatěžovaná země jako například Španělsko nebo Řecko. Kromě toho se sem také vyplatí jet spíše na jaře nebo na podzim, kdy se příroda mění v obrovskou škálu barev. Žijí zde endemické druhy rostlinstva i živočichů, které jinde ve světě již nepotkáte. Lotyšsko disponuje i mořem. To je sice i přes léto trochu chladnější, ale lze přes něj podnikat výlety na některé z místních ostrovů.

Mezi přední výhody Lotyšska patří v dnešní době i to, že je to momentálně poměrně dost dynamická republika. Nedochází zde k žádnému válečnému konfliktu. Díky mnohým teroristickým útokům posledních let i měsíců, se možná bojíte létat. Ale, to není vůbec nutné. Do Lotyšska se dá dostat i jinak.  Můžete jet například lodí či autem nebo dokonce vlakem. Pokud jste srdcem dobrodruh.

Jestli stále otálíte, pak by vás mohla ještě zaujmout nabídka jídelníčků a místních cen. Od roku 2012 Lotyšsko přešlo na eura. Draho je pouze v hlavním městě, ale ani tam to není tak hrozné. Jestli nejste člověk, který vyhledává nejdražší restaurace, poté bude vaše dovolená poměrně laciná. Co se týká toho jídelníčku, republika považuje za své domácí jídla i ta, která převzala v historii od Rusů a dalších národů. Tedy v každém místním kraji můžete ochutnat něco jiného. Od grilovaných ryb přes hovězí z vlastního chovu a po domácku dělané sýry až k pelmeňům.

Už tedy víte, jak strávíte letošní dovolenou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *