Kypr

kypr-plazKypr  je euro asijský ostrovní stát,který se nachází ve východní části Středozemního moře.Je rozdělen na část Řeckou a část Tureckou. Hlavní město Kypru je Nikósie. Kypr je třetím největším ostrovem středomoří a díky své krásné přírodě, stále příjemnému počasí je velmi oblíbenou turistickou destinací.Dopravit na ostrov se můžete letecky .Pokud se vám nechce z nějakého důvodu letecky tak můžete ostrov navštívit třeba lodním trajektem pravidelně připlouvající z pevniny. Kypr nabízí ideální příležitost ke sportovním radovánkám.V zimě lze lyžovat v místních horách, nebo se koupat či potápět.Každopádně si na Kypru svou dovolenou náležitě užijete.

Formality potřebné před cestou

V první řadě je potřeba myslet na způsob dopravy (letecky či lodí) a případně si zakoupit nějaké levné letenky. Při včasné rezervaci se letenka pohybuje okolo 4000 – 6000kč. Počítejte že letecky se na ostrov dostanete velmi rychle (asi za 4 hodiny). Dále samozřejmě myslete na cestovní doklady pas (vízum není potřeba pokud nepřesáhne váš pobyt na Kypru 30 dní). Dobré je i myslet na případné potíže a zařídit si před cestou i cestovní připojištění. Úředními jazyky na Kypru jsou řečtina turečtina ale bez problémů se domluvíte i anglicky či francouzky.

Co na dovolené na Kypru rozhodně nevynechejte?

kypr-u-bazenuZa návštěvu stojí určitě návštěva hlavního města Nikósie,kde se nachází velké množství překrásných památek.Prohlídnou si můžete například stále zachovalé hradby.Velké množství památek naleznete na Turecké straně. Na Kypru naleznete i poměrně vysoké pohoří- Troodos s nejvyšší horou Mount Olympos kde si v zimních měsících užijete spousty zábavy při lyžování. Limassol- Pokud nevštívíte Kypr určitě nevynechejte prohlídku nedůležitějšího přístavu ostrova.V centru města je například k vidění i malý hrad. Pláž Petra tou Romiou Známá pláž kde se podle starodávné legendy zrodila sama bohyně Afrodita.Koupání zde však není doporučeno jelikož se zde nachází spodní proudy. At vaši dovolenou na Kypru strávíte na pláži či návštěvou památek tak si jí jistě dosytosti užijete. kypr-klaster

žádné příspěvky k zobrazení

Nové články