The Great Pyramid: Size Matters

Ačkoliv zima přebírá své otěže, není od věci se trochu zamyslet, kam vyrazit na dovolenou v příštím roce. Při využití nabídky first minute zájezdů navíc můžete ušetřit docela velké peníze, což se určitě vyplatí. Pří výběru dovolené musíte vzít v potaz některé okolnosti – určitě budete mít stanovený nějaký finanční limit, podle kterého se rozhodnete, kam se vydáte.

Dle toho se odvíjí i způsob cesty, zda pojedete autem nebo poletíte letadlem. Auto je sice pohodlnější v tom, že si sami určujete přestávky, ale k moři to je nejméně patnáct hodin cesty, což není pro každého. Nejlepší způsob dopravy je asi letadlem – cenově to vyjde téměř stejně jako autem a hlavně jste v destinaci během několika málo hodin. Ve většině Evropy jste do dvou hodin.

V minulých letech bylo nejoblíbenější destinací Řecko. Řecké ostrovy jsou velmi krásné a nabízejí spoustu kouzelných míst. Pláže jsou čisté a jsou vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak i pro vyznavače potápění. Řecko se navíc může pochlubit bohatou historií, takže zde najdete i bezpočet historických památek. Letní dovolená u moře 2013 v Řecku tak může být nezapomenutelným zážitkem. V letošním roce se však na pozici nejnavštěvovanější destinace dostala Turecká riviéra. Ačkoliv se řecká a turecká kultura moc nesnesou, najdete v nich mnoho společného – hlavně bohatou minulost. Turecká dovolená 2013 u moře tak jistě bude dobrou volbou.

Na druhé straně Středozemního moře ovšem leží další země s rovněž neuvěřitelně zajímavou a přitažlivou historií. V Egyptě najdete jediný dosud stojící div světa – známé pyramidy v Gíze. Rovněž pohřebiště králů v Luxoru nebo chrámový komplex v Karnaku stojí za návštěvu – alespoň jednou v životě by se tam měl podívat každý člověk. S last minute Egypt navíc dosáhnete na nejvýhodnější nabídku.

Kam letecky na nejlepší dovolenou?
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here