By: Honza Soukup

Víte, která města patří mezi romantická? Pokud se na to někoho zeptáte, tak zde určitě zazní Paříž a Benátky. A co víc si přát, než romantickou projížďku kanály Benátek? Pojďte se podívat do tohoto krásného městečka, které navštíví několik tisícovek turistů.

Hurá do Benátek

Benátky jsou krásným lákadlem, které má velmi zajímavou historii, protože kdysi patřilo mezi velmi mocné města. Jejich vznik je záhadný a pojí se s ním mnoho legend, které jsou většinou smyšlené. Ale největší zajímavosti a možná také největším lákadlem pro turisty jsou kanály, po kterých se proveze známými Gondolami, což jsou úzké, ale dlouhé lodičky, které se pohybují díky silným mužům, kteří loďku odrážejí pouze dřevěnými kůly. Kromě projížďky jsou zde i různá zajímavá místa. Určitě byste se měli nechat dovést na náměstí svatého Marka, jehož podoba je téměř zachovalá. Povinnou návštěvu musí být Dóžecí palác, který má velkolepý vzhled nejen zvenčí, ale také uvnitř.

Zajímavé je také to, že na domech můžete vidět, jak se hladina vody v Benátkách mění, protože ona zde není stálá. Ve většině případů voda stoupá, avšak na domech můžete pozorovat i to, že voda klesla, že bylo období, kdy byla voda ještě výše. Také se můžete posadit v jedné z mnoha příjemných restaurací, kde můžete ochutnat typickou pizzu či jiné pokrmy. Kromě toho se zde koná každoročně známý průvod masek, kde si užijete nejen spoustu zábavy, ale také uvidíte netradiční masky, které jsou třpytivé a doplněné peříčky a podobnými detaily.

Dovezte si z dovolené muránské sklo

Benátky jsou krásné, ale pokud byste se zde chtěli ještě chvíli zdržet, můžete se podívat i na okolní ostrovy, které také mají své zajímavosti. Jeden z ostrovů je Muráno, což je ostrov, který je proslulý svou tradici ve výrobě skla. Určitě jste již slyšeli pojem muránské sklo, které je kvalitní a má tajemný způsob výroby. Vy se o tom můžete přesvědčit, pokud se rozhodnete navštívit proslulé sklárny.

Odpočiňte si na Ostrově klidu a pohody

Dalším krásným ostrůvkem je Buráno, kde si můžete v klidu odpočinout, protože je také přezdíván jako Ostrov klidu a pohody. Buráno se většinou pojí s krajkami, protože se zde v minulosti vyráběly a ještě dnes se o tom můžete přesvědčit, protože je kouzelné, když venku vidíte starou babičku, které na koleně paličkuje či vyšívá. Největší zajímavosti na tomto ostrůvku jsou krásné barevné domky, které mají opravdu pestré barvy, což působí velmi pěkným dojmem.

Benátky jsou opravdu romantické a ani ostrůvky kolem vám nezkazí romantickou dovolenou. Avšak Benátky nejsou jen městečko pro zamilované, můžete jej navštívit, abyste se podívali na průvod masek anebo jen obdivovali krásné památky.

Za romantikou do zahraničí
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here