Vydejte se do Benátek a ochutnejte romantiku i historii

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na zemi. Tato kdysi námořní a obchodní velmoc a domov světoznámého muránského skla, je nyní vyhledávaným turistickým centrem s bohatou historií a tajemnou i romantickou atmosférou.

Odhalte tajná zákoutí

Benátky v sobě ukrývají mnoho tajemství i krás, které můžete i vy sami objevit, pokud se rozhodnete je navštívit. Z pevniny se do města cestuje obvykle lodí, při špatném počasí lze na část cesty využít i autobus.

Město je v podstatě postaveno na vodě a jeho středem prochází známý Canal Grande, který je dlouhý asi 4 kilometry. Ve městě najdete kromě promenády, která lemuje nejdůležitější místa ve městě, taky malé uličky ukryté uvnitř tohoto vodního skvostu. Zde si můžete užít větší klid než na hlavní ulici obkrouženou mořem. Uličky v sobě ukrývají tajemství místních obyvatel, je zde méně turistů a vy tak můžete poznat krásy Benátek v jejich přirozenosti. Všude najdete malá náměstí s fontánami a parčíky, kde poletuje spousta ptáků.

Murano – domov mistrů sklářů

Benátky mají bohatou historii, jsou inspirací pro mnoho spisovatelů a umělců. Itálie je zemí umění a hojnosti a pochází odtud také několik známých sochařů a malířů. U nás je známé především muránské sklo vyráběné ručně italskými mistry, které v dnešní době bývá ozdobou na mnoha špercích. Murano je známé právě díky svým jedinečným výrobkům s dlouholetou tradicí.

Hlavní promenádu lemuje moře, kde můžete vidět pravidelně odstavené gondoly. Na této loďce si navíc můžete celé město prohlédnout z jeho vod nebo si užít romantický večer a nezapomenutelný zážitek.

Nahlédněte do historie

Benátky jsou historickým skvostem, skýtají mnoho památek, které stojí za to navštívit. Nejstarší stavbou je bazilika svatého Marka a Dóžecí palác. Najdete zde různou architekturu od renesance, kterou ztělesňuje například kostel San Giorgio Maggiore, po gotiku, v jejímž slohu je postaven kupříkladu kostel Santi Giovanni e Paolo.

Jedním z největších monumentů je bezpochyby Most vzdechů (nebo také Most nářků, italsky Ponte dei Sospiri), jež byl vystavěn roku 1574 a je spojnicí mezi dvěma břehy. Původně totiž sloužil k převádění vězňů. Spojuje výslechovou místnost Dóžecího paláce s vězením.

Nejfotografovanějším mostem je zajisté Ponte Rialto, který spojuje Canal Grande a nese název podle trhu, který se nacházel v jeho blízkosti.

Únorový karneval

Pokud vás láká něco neobyčejného, každý únor se v Benátkách pořádá slavný karneval, na který se pravidelně pořádají zájezdy. Bujaré veselí je doprovázeno hojnou přehlídkou nejrůznějších masek. Nádherné šaty a překrásně zdobené masky jsou pastvou pro oči. Pokud se však do Benátek chystáte v létě, nezoufejte. V některých místních obchodech jsou některé masky vystaveny a vy se tak můžete pokochat nádhernými róbami zblízka v kterémkoli ročním období.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *