Letecky do Říma

rim-tiberaJedno z nejznámějších měst na světě, město, které tvořilo historii takřka celé Evropy a hlavní město Itálie. To je město Řím. Jedná se o politické, administrativní a kulturní centrum státu. Také se jedná o jedno z nejznámějších a nejdůležitějších kulturních, historických a náboženských středisek celého světa. Itálie je na své město náležitě pyšná. Turisty si pěkně hýčká a vy máte možnost si toto výjimečné město vychutnat.

Řím se rozprostírá ve střední části Apeninského poloostrova. Leží na březích řeky Tibery. Jeho stáří se odhaduje na více než 2700 let a jedná se o jedno z nejstarších měst a středisek civilizace vůbec. Ve městě žije na 2,7 milionu obyvatel. Pokud bychom k Římu přiřadili celkové okolí, dostaneme se na úctyhodné číslo 5,5 milionů obyvatel.

Řím je oblíbeným cílem například prodloužených víkendů. Letecky se dostanete z Prahy do Říma během několika desítek minut. Můžete si udělat velmi pěkný prodloužený víkend s návštěvou těch nejznámějších památek, Vatikánu nebo udělat i nějaké zajímavé nákupy.

rim-koloseumSamotný Řím, to není jen město. Sídlí zde i nejmenší stát na světě. Vatikán. Jedná se o malý městský stát, centrum katolické víry s bohatou historií a pro nás nepředstavitelným historickým a kulturním bohatstvím. Obyvatelstvo čítá kolem 800 obyvatel. Nachází se zde známá Bazilika svatého Petra a před ní je i neméně známé náměstí svatého Petra. Najdeme zde i Vatikánskou knihovnu nebo Sixtinskou kapli. Nechybí ani známá díla od světově proslulých umělců, tedy Leonarda da Vinciho, Raphaela či Botticelliho.

Řím je město plné památek. Určitě tou nejznámější je Koloseum. Symbol starého Říma, kdy tato stavba hostila tisíce diváků, kteří se bavili antickou zábavou. Mohli to být koňské závody, gladiátorské hry, zápasy se šelmami a mnohé další. Stavba se zachovala do dnešních dní v celkem dobrém stavu.

Další zajímavostí může být Pantheon. Jedná se o obrovský chrám, který byl sice několikrát přestavěn, ale jeho podstata je stále patrná. Má specifickou výzdobu, otvor ve stropě a nádhernou mramorovou podlahu. Vstup je zdarma.

Mezi další památky zahrneme Fontana di Trevi, což je asi nejznámější fontána v Římě. Dále římské podzemí, Forum Romanum a další. Udělejte si letecky výlet do Říma!

Letecky do Říma
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here