Řím je krásné město, kde z každého rohu sálá kousek historické části. Jsou lidé, kteří by se zde rádi podívali, ale stěžují si, že by tato dovolená byla velmi drahou záležitostí. Avšak pokud chcete vidět ten základ, tak vám na prohlídku Říma stačí prodloužený víkend.

První den

Když přijedete do Říma, tak není možné, aby přehlídli dominantu tohoto města, což je Koloseum. Samozřejmě, že by byl hřích se nepodívat dovnitř. Pravdou je, že nejprve si musíte vystát dlouhou řadu, ale stojí to za to. Toto stavba se používala zejména pro zábavu, ale byly zde konány také popravy. Dnes uvidíte ne zcela dochované zbytky jeviště a také výstavu.

Pěšky se můžete projít až na Forum Romanum. Kdysi šlo o centrum veškerého dění, byly zde soudy, trhy a právě zde se konaly veškeré události, jako byly průvody, ale také volby. Avšak v dnešní době si to můžete jen představovat, protože zde zůstaly jen zbytky sloupů, základy chrámů a budov. Takže si to zamilují lidé, kteří milují antiku a archeologické vykopávky.

Až budete mít prohlídnuto Forum Romanum, tak můžete vyjít na pahorek Palatin, který musí být všem turistům známý, protože podle pověsti právě na tomto pahorku byl vybudován Řím. Tento pahorek není vysoký, ale přesto se odkud nabízí krásný pohled na město a i sám Palatin je pro turisty zajímavý, protože i zde jsou odhaleny archeologické vykopávky, které ukazují kousek ze starého města. Když sejdete z tohoto pahorku, budete unesení krásou historického Říma, ale zároveň i unavení a hladoví. Takže můžete navštívit restauraci a ochutnat typické italské jídlo, což je pizza nebo špagety a porovnat jí s tou naší verzi a pak jít spát plný zážitků.

Druhý den

Když už jste v Římě, neměli byste opomenout ani nejmenší stát na světě. I malé dítě ví, že Vatikán je známý, protože jde o sídlo papeže. Po velké frontě a důkladné prohlídce veškerých věcí se můžete podívat i do chrámu svatého Petra. Odvážní lidé mohou navštívit i kupoli, ale výstup na ní není moc příjemný, protože čím výše jste, tím se zužuje průchod, navíc zdi se začnou tvarovat do koule, takže to není dobrý pro lidi, kteří trpí strachem z malého prostoru.

Pak můžete využít hromadné dopravy, abyste se dostali k dalším známým místům, jako jsou Španělské schody a fontána di Trevi, která je opravdu unikátem a rozhodně stojí za to protlačit se davem, abyste se s ní vyfotili. Také můžete dojít na druhý známý pahorek, kterým je Kapitol a u něj se pokochat slavným památníkem.

Třetí den

Váš poslední den může začít na náměstí Piazza Navona, které je zvláštní tím, že se zde nacházejí tři fontány. Vypadá velmi pěkně. Odtud jen projdete pár uličkami a dostanete se k další významné památce, kterou je Pantheon. Jde o stavbu, která patří k nejdochovanějším a nejkrásnějším chrámům. Zajímavé je, že tento chrám je zasvěcen všem Bohům.

Pokud máte veškeré zmíněné místa projeté, tak se můžete vydat domů s pocitem, že jste viděli další krásné město. Na večer si ještě můžete udělat procházku večerním Římem, protože je krásně osvětlen a určitě to bude krásný zážitek na rozloučenou s tímto historickým městem.

Celá Itálie stojí za vidění a především Řím je krásné a historické město, které by nemělo nikomu uniknout.

Prodloužený víkend v Římě
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here