Díky tisícileté historii, krásným plážím a skvělými ubytovacími zařízeními, je Itálie zemí, do které se všichni čeští turisté rádi vracejí. Itálie je vhodnou zemí pro všechny druhy turismu. Ať už vás lákají hory, pláže a moře, nebo naopak staré památky a kultura, tak je Itálie správnou volbou. Nejčastější variantou je dovolená v Itálii u moře, jejíž cena však není nejnižší a tak zde přinášíme pár tipů, jak ušetřit.

Šetřit se dá již na způsobu dopravy do Itálie. Pokud jedete na dovolenou ve více lidech, tak bude asi nejsnazší a nejlevnější variantou doprava vlastním autem. Díky tomu budete mít i dostatečnou volnost při výletech po okolí. Pokud se však vydáváte na dovolenou sám nebo v páru, tak je vhodné se porozhlédnout po levných letenkách nebo jízdenkách. Nejlevnější letenky naleznete na AkcniLety.cz.

Když už jste vybrali dopravu do Itálie, tak je na čase vybírat ubytování. Běžně stojí ubytování v Itálii kolem 20 až 50 EUR za noc. Ušetřit můžete, pokud se domluvíte s nějakými místními obyvateli na ubytování v jejich domácnosti. Snížíte tak cenu za noc až o polovinu oproti ubytování v hotelu.

Jelikož už jste ubytováni u místních obyvatel, tak se s nimi nezapomeňte domluvit na stravě. Italové jsou velmi přátelští a rádi se pochlubí svým kuchařským uměním a seznámí se s vámi. Často vás potom jídlo nestojí o moc více, než kolik by stály jednotlivé suroviny. Oproti stravování v restauracích to má však jednu velkou výhodu – poznáte opravdovou italskou kuchyni. V restauracích se bohužel recepty často upravují, aby co nejvíce chutnali turistům, a od pravé italské kuchyně se to tedy liší.

Před odjezdem na dovolenou si také nezapomeňte zjistit informace o možnostech slevových karet a poukazech. Obvykle se totiž v oblíbených turistických destinacích prodávají tzv. „Destination Pass“ díky kterým máte výrazné slevy na vstupy do muzeí a dalších atrakcí.

Levná dovolená v Itálii
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here