italie-benatkyItálie, Chorvatsko a Bulharsko tot jsou nejčastější cíle našich dovolených. Letecky nebo autem jsou tyto lokace pro nás nejbližší  co se přímořským oblastí a cenové dostupnosti týká.

Itálii naleznete v jižní Evropě na Apeninském poloostrově.

Itálie je výjimečná nejen svými památkami ale i tím že uvnitř ní se nacházejí 2 státy.Vatikán a San Marino.

Hlavním městem Itálie je Řím. Italské moře přímo lákají ke koupání- její břehy jsou omývány – Jónským mořem,Jaderským mořem, Tyrhénským mořem, Středozemním  a Ligurským mořem.

K Itálii patří i dva velké ostrovy ve Středozemním moři  – Sardinie a Sicílie.

Itálie nabízí ideální místo pro vaší skvělou dovolenou. Najdete zde nepřeberné množství památek, kouzelných pláží, čistých jezer ale i vysoké hory jako stvořené pro pěší turistiku, lyžování nebo ježdění na kole.

Nejvyšší horou Itálie je Monte Bianco která dosahuje výšky 4000 metrů. Kromě horským oblastí Alp se většina území Itálie nachází v příjemném přímořském subtropickém pásmu. Jelikož je Itálie členskou zemi EU není pro vstup do země potřeba nic více nežli občanský průkaz.

italie-andel

A co je v Itálii skutečně jedinečné- Mimo jiné mísím zmínit jednu z nejúžasnějších a nejznámějších kuchyní proslavenou v celém světě. Kdo nezná pizzu nebo špageti?Nebo skvělá Italská vína a cukrovinky?

Z jedinečných míst bych zmínila samozřejmě samotný Řím a Vatikán, Benátky .Ale nezapomenutelné budou i pobyty na překrásných ostrovech  Sicílie a Sardinie či rekreace ve střediscích v Bilione,Alta Badia,Aprica.

Prostě dovolenou v Itálii si užijete se vším všudy.Navíc letecky si už za dvě hodiny můžete užívat na pláži příjemného Italského sluníčka.

 

Itálie nabízí skvělou dovolenou za příznivé ceny
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here