florencie-panorama

Hlavním městem italského Toskánska je Florencie. Město proslulé svojí architekturou i uměleckými památkami pocházejícími zejména z dob středověku a renesance, které patřily k obdobím největšího rozkvětu tohoto kraje.

Zdejší letiště Aeroporto di Firenze můžete znát také pod názvem Letiště Ameriga Vespucciho. Jméno po proslulém italském cestovateli, objeviteli a kartografovi letiště získalo v roce 2001. V měřítku letišť v Římě, Miláně nebo Turíně se ale jedná spíše o menší letiště.

Toskánsko je oblastí s neopakovatelnou atmosférou, bohatou historií a pro turisty z celého světa také lákavou současností. Charakteristické pro zdejší oblast jsou i rustikální kamenné domy. Toho si jsou místní úřady vědomé a nová výstavba je zde proto výrazně omezena. Z nemovitostí v Itálii proto ty v Toskánsku patří k nejžádanějším.

florencie-zapad-slunceSamotná Florencie se nachází u řeky Arno. V okolí řek vyrůstala největší středověká centra obchodu, a tak tomu bylo i v případě Florencie, která si dokonce vysloužila přezdívku Athény středověku. Ostatně v 19. století se Florencie po několik let pyšnila dokonce výsadou být hlavním městem celé Itálie. Zejména z období renesance pak pochází většina skvostných uměleckých děl, která jsou zde v koncentraci, jakou byste marně hledali kdekoliv jinde.

Ostatně již v roce 1982 zařadilo UNESCO historické centrum Florencie do prestižního seznamu světového kulturního dědictví.

 

Florencie
5 (100%) 1 vote

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here