dovolena-na-siciliiPomalu, ale jistě začíná letní sezóna a to je i ten nejlepší čas na letní dovolenou. Dovolená je pro mnoho z nás vytoužený čas, kdy si máme možnost odpočinout a nemyslet na starosti všedného dne. Pro mladého člověka je na současném trhu možnost navštívení jakéhokoliv místa a dovolenou si udělat doslova na míru. Ovšem senioři to mají těžší. Podívejme se na moderní trend, kdy se v turismu objevuje dovolená pro seniory 55+ a za velmi výhodných podmínek.

Sicílie jako nejlepší tip?

Mladí lidé se jistě nepozastavují nad tím, jestli hotel, kde budou bydlet má výtah nebo 3 patra, kde je nutno použít schody. Ani je nezaskočí schody do jídelny, bazén s velmi prudkým vstupem do vody nebo koupání u moře z mola. Starší lidé však tyto věci zajímají a proto se na ně i cestovní kanceláře specializují.

Moderní doba myslí mnohem více na seniory. Tedy i dovolené jsou tak přizpůsobeny. Jsou vybrané konkrétní hotely, nejlépe bezbariérové s výtahem, celkově i transport a doprava je přizpůsobena lidem s menším rozsahem pohyblivosti a navíc je i celková ceny zájezdu leckdy nižší a přizpůsobena starším lidem.

Horký tip mezi speciálními dovolenými pro seniory je jistě Sicílie. Sicílie letecky nebo i autobusem je ideálním místem pro letní odpočinek. Není daleko, ale i přes to je dostatečně na jihu, aby zde počasí a podnebí zajišťovalo příjemné a stálé vysoké teploty. Sicílie je i místem s nádhernými přírodními památkami, moderními středisky a milými lidmi.

Skvělý tip pro seniory

Právě Sicílie je pak ideálním místem pro seniory. Zájezdy nejsou příliš náročné a cesta netrvá dlouho. Na Sicílii je dobrá dopravní dostupnost a ani transporty do hotelů tak netrvají příliš dlouho. Mnohé památky a města jsou přizpůsobena pro bezbariérový vstup. Dovolená Sicílie 55+ je ideálním tipem pro seniory, kteří hledají dovolenou plnou relaxace a vysokých služeb, za přijatelnou cenu a nedaleko domova. Pro ty aktivnější se nabízí výlety do měst, nebo třeba přiblížení se k sopce Etna nebo možnosti místních atrakcí.

Dovolená pro seniory? Sicílie letecky
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here