4 důvody, proč se do Itálie budete vracet

Itálie je poměrně rozmanitá země, kde na vás čekají famózní architektonické skvosty, panenská příroda s bohatou faunou a flórou, ale také bohatý kulturní program, který jen tak někde nezažijete. Pokud se řekne Itálie, spousta lidí si představí pouze válení se na pláži u azurového moře, ovšem tento jihoevropský stát rozprostírající se na Apeninském poloostrově toho nabízí mnohem více. V následujících řádcích vám dáme hned čtyři důvody, proč se do země rádi vrátíte.

Italská kuchyně má své kouzlo

Prvním obrovským lákadlem je bezpochyby místní jídlo. Itálie se proslavila svou jednoduchou, ale zato pestrou kuchyní. Při přípravě lahodných pokrmů se používají suroviny jako olivový olej a čerstvá bazalka. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že Itálie je kolébkou tolik oblíbeného fenoménu, kterým je pizza.

Samozřejmě k dobrému jídlu si dáte i pravé italské víno. Pokud zavítáte do nějakého menšího města, možná narazíte na domácí víno, jež na vás dýchne atmosféru z období Římské říše.

Řím je jedno z největších lákadel

Právě do hlavní italské metropole se spousta turistů vrací. Ještě aby ne, Řím totiž patří mezi nejkrásnější evropská města vůbec. Čekají zde na vás historické pamětihodnosti, jako jsou Koloseum, bazilika Svatého Petra, Forum Romanum či světově proslulá Fontána di Trevi představující barokní architekturu.

Káva, kterou si vychutnáte

Snad v každém italském městě narazíte na několik půvabných kaváren, kde si vychutnáte dokonalou kávu. V podstatě je jedno, kterou z kaváren navštívíte, protože vždy do šálku dostanete prvotřídní kvalitu.

Příjemné počasí po celý rok

Do Itálie můžete vyrazit v jakékoliv roční období, protože zima je zde mírná a krátká, léto naopak dlouhé, ovšem ne úmorné.

Jestliže je cestování vaší vášní, určitě se do Itálie ještě několikrát vrátíte. Země je ojedinělá a jiná než ostatní evropské státy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *