eiffelova-vezHlavní město Francie je také jedním z nejznámějších měst celého světa. Paříž je opravdovou evropskou aglomerací. Paříž je ale také městem, které hýbalo světovými dějinami. Město, které má co nabídnout a ročně jej navštíví miliony turistů. Paříž je také vstupní branou do celé Francie. Město umělců, módy, parfémů, ale město i jedné slavné věže a mnoha dalších památek, známé z uměleckých děl.

Paříž je hlavním městem Francie. Sice se nenachází přímo ve středu země, je mírně posunuta na sever, ale to nic nemění na její důležitosti a významu. Je to také dopravním uzlem, místem a centrem kultury, obchodu (nákupy v Paříži), historie, umění a vlastně i srdcem celé Francie. Protéká jí řeka Seina. Ta se kroutí od východu k západu. Poté se u města a také velmi významného přístavu Le Havre vlévá do Atlantského oceánu.

Město Paříž má celkově něco kolem dvou miliónů obyvatel. Pařížská aglomerace, tedy město Paříž a jeho nejbližší okolí má již počet obyvatel něco kolem deseti milionů. Což je tedy srovnatelné s celou Českou republikou. Samotné město je rozděleno na celkových 20 částí. Jsou to městské obvody. Centrum Paříže je označeno číslem jedna, tedy Paříž 1. Čím dále část od centra je, tím je vyšší číslo má.

pariz-basilikaPaříž je však opravdu městem mnoha tváří. Nalezneme zde velký počet národností. Je to především spojeno s velkým počtem různých umělců, kteří se zde za dlouhá staletí vystřídali a je tu také mnoho imigrantů z chudých zemí, včetně početné černošské menšiny.

Jak již bylo zmíněno, jedná se opravdu o město umělců. Nalezneme je zde snad na každém kroku. Ať jde o muzikanty, ale i malíře, básníky, zpěváky a pouliční herce, nebo i různé komiky a šašky.

Dominantou města je samozřejmě Eiffelova věž. Kdo by neznal tuto obrovskou, přes 300 metrů vysokou železo ocelovou stavbu viditelnou téměř z celého města. Město ale nabízí i jiné zajímavé památky. Můžete navštívit galerii Louvre, kde si můžete prohlédnout originál Mony Lisy a mnohé jiné unikátní umělecké kousky. Dále se nabízí k návštěvě i Notre Dame, známá katedrála ze Zvoníka od Matky Boží.

Město se však pyšní a klade důraz i na módu a parfémy. Kde jinde si pořídit luxusní oblečení či kosmetiku, než v Paříži. Paříž je ideální tip, kam si můžete letecky udělat příjemný prodloužený víkend za příjemnou cenu. Zde se dozvíte některé další informace o Paříži.

Paříž letecky
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here