Nice - pobřežíLetiště v Nice je vstupní branou pro cestovatele, kteří letecky míří na celé Azurové pobřeží. Po Charles De Gaulle International Airport v Paříži to je druhé nejrušnější letitě ve Francii.

Letiště se nachází přibližně 7 kilometrů západně od Nice a cestujícím je zde k dispozici kompletní nabídka služeb – směnárna, restaurace, obchody, autopůjčovna atd. Spojení s městem je zajištěno autobusovými linkami.

Důvody, proč patří letiště v Nice k nejvytíženějším ve Francii, jsou nasnadě. Azurové pobřeží je jedním z největších turistických lákadel Francie. Navíc z letiště v Nice můžete autem pokračovat do dalších zdejších středisek jako je Cannes, Monaco nebo St. Tropez. Mnoho lidí, včetně řady celosvětových celebrit, si zde také koupilo letní byt pro tzv. druhé bydlení. Nemovitosti ve Francii si pořídili třeba Brad Pitt s Angelinou Jolie nebo Johnny Depp. Další zajímavosti o bydlení celebrit nejen na Côte d’Azur si můžete přečíst v magazínu o zahraničních nemovitostech.

Samotné Nice je symbolickým hlavním městem Azurového pobřeží. Stačí krátká procházka zdejšími ulicemi, návštěva místních restaurací a chvilka strávená na zdejších plážích a dýchne na vás okouzlující kombinace francouzského šarmu, pohody, slunce, moře a luxusu.

Pokud si chcete levně užít u moře, vyzkoušejte evropské pláže.

Podél mořského pobřeží, kde vedle sebe bronz nabírají hvězdičky stříbrného plátna i běžní turisté, vedou promenády, lemované z druhé strany nádhernými paláci a luxusními hotely.

Neopakovatelnou atmosféru má také zdejší historické centrum tvořené sítí úzkých uliček a malebných zákoutí, kde na každém rohu najdete útulnou restauraci, vinárnu nebo bar lákající kolemjdoucí k zastávce a příjemnému posezení.

nice-promenadaZe zdejšího hradu se vám za letních večerů naskytne krásný výhled na osvětlené a pulzující město. Vynechat byste ale určitě neměli ani návštěvu místní katedrály a také vyhlášených muzeí. Za všechny zmiňme Muzeum Henri Mattisse nebo Marca Chagalla.

 

Uložit

Nice
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here