la-rochelle-pristavBohatá historie tohoto sympatického francouzského města na pobřeží Atlantiku spolu s vlnami oceánu a dlouhou přístavní tradicí je zárukou příjemně strávené dovolené.

Pobřeží v okolí La Rochelle bylo odedávna pro Francii strategické, neboť díky přirozené bariéře ostrovů, z nichž většina byla opevněna a vybavena děly, byla pevnina takřka nepropustně chráněna před útokem z moře. La Rochelle bylo významným přístavem zajišťujícím obchod se zámořím a bylo tedy náležitě opevněno. Dodnes se může pyšnit monumentálním opevněním, jež tvoří tři mohutné věže strážící starý přístav, který je dnes útočištěm spíše pro vyhlídkové lodě než pro obchodní plavidla.

Francouzké skvosty

Při návštěvě La Rochelle byste neměli vynechat místní Akvárium, díky jehož působivým expozicím se můžete pustit do objevování podmořského světa. Široká nabídka vyhlídkových plaveb Vám umožní vydat se lodí obdivovat místní členité pobřeží s majáky a pevnostmi na útesech, obeplout slavnou pevnost Boyard nebo se nechat vysadit třeba na malém ostrůvku Aix s kouzelnými lesy a plážemi. Centrum města La Rochelle není rozsáhlé a zvládnete jej bez problémů pěšky, nicméně díky řadě půjčoven a faktu, že jako správné přímořské letovisko je i La Rochelle pěkně placaté, Vám nic nebrání nasednout na kolo a vydat se město bez námahy prozkoumat ze sedla. Řada obchůdků, barů a rušné tržiště Vám zajistí příjemně strávený den v ulicích města. K odpočinku poslouží parky a promenády podél moře a samozřejmě i písčité pláže, z nichž jedna je dokonce v samém srdci města.

Hledáte-li větší vlny například pro surfování, vyplatí se Vám přejet přes tříkilometrový impozantní most (můžete tam i pěšky či na kole), jež spojuje pevninu s jedním z největších místních ostrovů – s ostrovem Ré. Tento ráj pro cyklisty, surfaře, výletníky i milovníky písčitých pláží je typický také svou produkcí mořské soli a oslíky se slušivými nohavičkami na ochranu proti komárům. Největším městem je Saint-Martin de Ré, z jehož kostelní věže můžete přehlédnout skoro celý ostrov, a pokud se zde zdržíte, budete odměněni nádherným západem slunce.

la-rochelle-akvarium

La Rochelle a ostrov Ré
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here