AvignonProsluněný kraj jižní Francie je místem, které je velmi romantické. Okouzlí vás vůně levandule, azurové moře, které je tak průzračné a čisté.

Spousta míst, která stojí za návštěvu

Projít se máte možnost po Anglické promenádě v Nice a že jde o procházku skutečně nádhernou, zjistíte přímo na místě. Navštivte most svatého Benezeta v Avignonu, Paul Cézanne. Přijeďte se podívat do světa, kde je dobré víno a kde ochutnáte lahodné sýry.

Dostaňte se do bývalého papežského sídla v Avignonu, ale nejprve si prohlédněte římský klenot Provence a most Pont du Gard. Avignon je starobylé městečko, které je velmi elegantní a je jedním z hlavních kulturních center ve Francii.

K Papežskému paláci se dostanete středověkými uličkami. Papežský palác je největší gotický palác na světě, dále se pak dostanete ke katedrále Panny Marie, ve které se nachází gotická hrobka Papeže XXII.

Turistickou pozornost si zaslouží i katedrála Notre Dame, Avignonský most, ale také malebné kavárničky a hospůdky, dále pak obchůdky, které jsou obehnané hradbami. Ubytovat se můžete v oblasti Avignonu, v jednom z malebných hotýlků.

Vyrazit se dá také do oblasti Vaucluse, kde najdete velké množství jak přírodních, tak historických míst. Vesnička Gordes, kterou zde uvidíte, je jedna z nejkrásnějších a nejvíce fotografovaných. Tato vesnička má netradiční polohu a to na vrcholu pahorku.

Nejznámější církevní klášter v Provence se jmenuje Sénanque, okolo jsou pak levandulová pole.

Město Aix en Provence je město kašen a fontán a narodil se zde Pail Cézanne.

Městečko Eze,se nachází vysoko nad mořem. V tomto městečku je nejznámější parfumerie na Azurovém pobřeží. Můžete si zde koupit parfémy, mýdla a krémy.

Anglická promenáda v Nice vás nadchne. Nice své návštěvníky láká především příznivým klimatem. V městečku se můžete vykoupat a užít si romantické atmosféry, která tu na vás dýchne.

Jižní Francie – krásná města, památky, vůně levandule a nekonečná romantika
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here