Milujete lyžování? Lákají vás vysoké hory, nádherný bílý sníh či snad čistý horský vzduch? Tohle všechno najdete ve Francii. Tato úžasná země není jenom domovem sýrů a vína, najdete zde také mnoho vysokých hor, spoustu úžasných sjezdovek a příjemné prostředí vhodné jak pro rodiny, tak pro skupinu přátel či jednotlivce.

Francie je velmi rozmanitou zemí, která nabízí spoustu zábavy, dobrodružství i odpočinku. Ukrývá v sobě však také pásmo nádherných vysokých hor. Ve Francii je hned několik oblastí, ve kterých si můžete zalyžovat. Cestovní kancelář SKOL jich nabízí hned šest. V některých střediscích si lyžování můžete užívat dokonce celoročně.

Pokud vás tedy Francie zlákala, vybrat si můžete z těchto lokací – Tignes, Alpe d’Huez, Chamonix, Les Menuires, Les 2 Alpes a La Plagne.

Výhody cestovní kanceláře SKOL

CK SKOL nabízí výhodné slevy ve věrnostních programech, ale také pro individuální zájezdy. Studenty může potěšit sleva přes průkaz ISIC. K individuálním zájezdům si navíc můžete přiobjednat autobusovou dopravu. Dále na vás čekají cenově výhodné balíčky „ubytování + skipas“ ve všech střediscích.

Kde najdete ta nejlepší střediska?

Středisko Tignes

Toto malebné místo se nachází v Savojských Alpách v údolí Tarentaise. Skládá se ze tří částí – Le Lavachet, Le Lac a Val Claret. Tignes dominuje mohutný ledovec Grande Motte, který zajišťuje nepřetržitou dodávku sněhu. Díky tomu si můžete užívat lyžování po celý rok.

Středisko Chamonix

Světovou metropoli alpinismu najdete na úpatí Mont Blancu. Nachází se v Savojských Alpách, konkrétně v Horním Savojsku a je poměrně dobře dostupná z České republiky.

Středisko Les 2 Alpes

Toto středisko najdete 60 km východně od Grenoblu v oblasti Isère. Vévodícím bodem je zajisté vrchol Pic de la Meije, který je vysoký 3983 m. n. m.

Středisko La Plagne

Oblast je součástí areálu Paradiski a patří k nejvyhledávanějším lyžařským střediskům. Leží jihovýchodně od Albertville a je složeno z 10 propojených areálů.

Středisko Les Menuires

Tuto oblast najdete v údolí Vallée de Belleville. Nejvyšší místním vrcholem je Pointe de la Mase.

Středisko Alpe d’Huez

Malebné středisko leží v Savojských Alpách v pohoří Grandes Rousses a je známé jako Sluneční ostrov. Tato oblast je totiž prosvětlována slunečními paprsky a sněhu vytváří stříbřitý nádech.

Francouzské horské oblasti jako skvělá místa pro lyžování
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here