Dovolená. Pro mnohé z nás je toto slovo již klasickým případem toho, kdy vezmou sebe a svou rodinu do destinace, kam jezdí každý rok a opět se budou nudit u moře na pláži, do slova se péci na sluníčku a utratí mnoho peněz. Není to přeci jen zbytečné? Doby, kdy jsme mohli vycestovat jen do několika málo zemí, jsou dávno pryč. A navíc, možnosti letecké dopravy jsou téměř nemezené. Poznejte vzdálenější kouty světa.

Hezky není jenom v Chorvatsku

Turecko, u hotelu
Turecko, u hotelu, zdroj Invia.sk

Každým rokem slýcháme, jak se valí statisíce Čechů do Chorvatska. Ano, země je to krásná, ale už není tak levná, jako byla dříve. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme tam jezdili. Častokrát je možné pořídit si dovolenou v Egyptě na vyšší úrovni letecky, než cesta do Chorvatska na vlastní pěst. Skvělá dovolená tak je pouze ve Vaší volbě. Kam se podívat a neutratit mnoho?

Máme-li chuť se vypravit do vzdálenějších míst a poznat i kus té exotiky, můžeme začít již v Turecku. Právě Turecko je zemí, která není zase tolik vzdálená, ale přesto nabízí prvky orientu a pro nás často nepoznané. Kultura a smýšlení lidí je zde na úplně jiné úrovni. Služby přesto na skvělé úrovni a ceny nejsou vůbec vysoké. Dovolená v Turecku se vyznačuje i nákupy oblečení, elektroniky nebo módních doplňků za extrémně nízké ceny.

Jiný kontinent

Abychom nezůstávali v Evropě, můžeme se vydat dále. Oblíbenými a přesto lacinými cíly dovolené jsou místa jako je Tunisko, Djerba, Egypt nebo i Spojené arabské emiráty. Tyto vcelku levné exotické dovolené si našly již mnoho příznivců a každým rokem se do těchto míst vydává stále více turistů. Nádherné pláže s jemným pískem, Egypt jako centrum pro potápěče, moře jsou v těchto zemích velmi čistá a teplá. Navíc je zde stálost krásného počasí a ceny nejsou nijak vysoké.

Kdo chce zkusit ještě dále, nabízí se zájezdy do vzdálených míst, jako je jihovýchodní Asie, Srí Lanka, Havajské ostrvy nebo Kuba. Ceny jsou sice vyšší, ale dovolená Vám přinese zážitky na celý život.

Exotika za humny
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here