Když před několika lety prováděla jedna britská cestovní kancelář mezi svými klienty průzkum o tom, které z letišť v oblasti středomoří je podle nich nejlepší, vyšel z ankety možná poněkud překvapivý vítěz – letiště v Pule.

chorvatsko-pulaNa Jadran míří každoročně sta tisíce Čechů, mnoho z nich se stalo i vlastníky nemovitosti v Chorvatsku a dovolenou si užívají z pohodlí vlastního domu či apartmánu. Nemálo Čechů, kteří míří do Chorvatska na dovolenou, si právě poloostrov se zvukomalebným jménem Istrie zamilovalo. Pula je společenským i hospodářským centrem oblasti.

Kromě letiště, ze kterého se do centra města dostanete autobusovou linkou, se zde nachází také významný obchodní přístav. Ten je spojovacím článkem se světem pro zdejší sklárny, textilky i další průmysl. Nás ale Pula zajímá přeci jen více z hlediska cestovního ruchu.

Turistům a dovolenkářům Pula skýtá nepřeberné možnosti vyžití. Najdete tady řadu pamětihodností ještě z dob antiky. Zdejší amfiteátr patří k nejzachovalejším vůbec a i dnes se zde koná celá řada kulturních akcí. Významnými památkami jsou také zbytky římského opevnění: Herkulova a Dvojitá brána, z nichž prvně jmenovaná pochází z 1. století před Kristem. Památek zde ale naleznete mnohem více: Dianin chrám, Augustův chrám, Mariánskou katedrálu, Triumfální oblouk rodiny Sergiů a řadu dalších.

Zdejší návštěvníky ale vedle kulturních památek zajímá především koupání a další možnosti pro rekreaci. Pobřeží v této části Jadranu je poměrně členité, naleznete zde řadu převážně oblázkových a štěrkových pláží. Jak je v Chorvatsku zvykem, na mnoha místech jsou pro potřeby turistů vytvořeny betonové plošiny.

pula-amfiteatrNa své si v Pule a nejbližším okolí přijdou i milovníci potápění, vodního lyžování nebo surfingu. Nároky jachtařů pak uspokojí hned dvě mariny: Pula a Marina Veruda. V turistické oblasti jsou ale návštěvníkům k dispozici také tenisové kurty, hřiště na volejbal, házenou nebo basketbal, nechybí minigolf, bowling či squash.

 

Pula
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here