Prečo je Chorvátsko tak populárne?


Mnoho ľudí obľubuje exotické dovolenkové destinácie. Napriek možnostiam navštíviť rôzne kúty sveta si množstvo šudí každoročne volí blízke Chorvátsko. Táto dostupná krajina má totiž  výhody ktoré našíncom trafili kliniec po hlavičke.

Prečo Chorvátsko

Prvou z množstva výhod, ktoré Chorvátsko ponúka je práve blízkosť. Vďaka tomu, že je možné už za 10 hodín prísť do cieľa cesty, si ju volí množstvo Slovákov aj Čechov. Ďalšou z výhod je fakt, že napriek odlišnosti jazyka sa dá často krát dohovoriť aj po slovensky. Chorváti sú nám tiež kultúrne blízki, turistov tak neprekvapia výrazné kultúrne odlišnosti.

Turisticky je Chorvátsko veľmi dobre rozvinutou krajinou. Funguje tu množstvo veľmi pekných hotelov, hostelov, no najčastejšou formou ubytovania je pre návštevníkov práve ubytovanie sa u domácich v apartmánoch. Táto forma ubytovania je cenovo najvýhodnejšia a dopraje turistom veľkú flexibilitu ohľadom dĺžky dovolenky.

Cenovo patrila dovolenka k tým lacnejším, kvôli imigračnej kríze však ceny v posledných rokoch mierne stúpli. Stále je to však prijateľné, ceny potravín sú približne tak vysoké ako u nás. Zadajte do vyhľadávača: „Chorvátsko dovolenka“ a pozorujte koľko tisícov ponúk je k dispozícii, je už len na vás vybrať si tú najlepšiu.

Počasie, more a deti

Chorvátsko láka množstvo ľudí aj vďaka príjemnému počasiu. Sú tu teplé letá, nie však neúnosné horúčavy. Aj vďaka borovicovým lesom, ktoré sú takmer všade, si môžu návštevníci nájsť aj miesto v tieni. Chorvátsko je tiež veľmi dobre vybavené pre deti, v takmer každom meste sa konajú akcie pre deti a na plážach sú takmer všade detské ihriská. Festivaly pre dospelých tiež nie sú výnimkou, skôr pravidlom. V menších i väčších mestách sa konajú takmer počas celého leta.

More v Chorvátsku je čisté, pláže sú poväčšine kamenisté. Nájdu sa aj umelo vytvorené pieskové pláže, tie sú však skôr výnimkou. Krajina ponúka však aj iné možnosti ako leňošenie na pláži, práve vnútrozemie má tiež veľké čaro. Či už si vyberiete z malých historických mestečiek, alebo sa vyberiete na návštevu niektorého z národných parkov, sklamaní nebudete. Chorvátsko nie je len tak najobľúbenejšou destináciou Slovákov.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *