Jestliže jste absolvovali ne příliš zdařilou letní dovolenou s některou cestovní kanceláří, možná si říkáte, že odteď budete cestovat jedině autem. Proč ne? Dělá to tak spousta českých i cizokrajných rodin a své dovolené si nemohou vynachválit.

Cestujeme vlastním autem

Nejčastěji se české rodiny vydávají autem do Chorvatska. Není divu! Jde o stát, kde se poměrně dobře domluvíme, lidé zde jsou vstřícní, ochotní a ceny nejsou příliš vysoké, takže můžeme podnikat výlety, navštívit restaurace, bary, vyzkoušet sportovní aktivity všeho druhu atd.

Délka cesty je dalo by se říci“tak akorát“. Vzdálenost od našich hranic na Makarskou je 890 km. Převedeno na hodiny vás čeká cca 9 hodin cesty. Pojedete-li od nás do Dubrovníku, budete před sebou mít 1030 km a cesta by měla trvat přibližně 11 hodin.

Procestujte Chorvatsko křížem – krážem

Jestliže pojedete po vlastní ose, měli byste toho náležitě využít a podívat se do různých koutů země. Hledáte-li tipy na skvělé výlety, jedním takovým je výlet na Biokovo. Jde o druhou nejvyšší horu Chorvatska a dostanete se na ni jak automobilem, tak na motorce. Cestou potkáte několik zastávek, kde se můžete občerstvit, udělat fotky, odpočinout si. Také tam můžete pořídit zajímavé suvenýry. Některé zastávky disponuji i toaletami.

Nejrušněji zde bývá ve večerních hodinách, protože jde o dobu, kdy doráží mnoho turistů auty i mikrobusy s turisty z hotelů…

Kouzlené město Rovinj

Dalším skvělým místem, které byste při návštěvě Chorvatska měli navštívit je město Rovinj. Je označováno za nejkrásnější město Chorvatska a můžou za to jak malebné uličky, starobylé centrum, tak krásný výhled na moře a blízké ostrůvky. Okouzlí všechny věkové skupiny, páry i jednotlivce, romantiky i vyznavače poznávání nových krajů.

Užijte si skvělou cestu do Chorvatska a pobyt zde. Čeká vás spousta zajímavostí a nezapomenutelných zážitků.

Dovolená v Chorvatsku nabízí mnoho míst a měst k poznávání!
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here