Šibenik je nejen kulturním a sportovním střediskem. Na jeho území nalezneme mnoho významných historických památek, které bývají často cílem mnoha turistů. Přibližme si tedy historické stavby jednoho z nejoblíbenějších měst Chorvatska.

Navštivme město s bohatou kulturou a krásnými přírodními úkazy. Toto město uchvátí snad každého, kdo miluje historii. V Šibenickém přístavu zdobí toto město jednu malou část Severní Dalmácie. Poznejte opravdovou krásu a jedinečnost.

české stránky věnované Šibeniku naleznete na www.sibenik.cz

K vidění jsou zde památky, které nás přenesou až na samý začátek vzniku města. Ty nejstarší se datují až do dávného 14.století. Shlédnout zde můžeme několik druhů architektonických památek. A každá dozajista stojí za to. Opravdoví milovníci historie by si neměli nechat ujít Šibenickou katedrálu sv. Jakuba, která byla pro svou jedinečnost v roce 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví UNESCO.

Vnitrozemí města chrání pevnosti, které jsou velice historicky spjaty s tureckými invazemi. Tyto mohutné názvy nesou názvy Sv. Anna, Sv. Ivan, Šubicevac a u moře Sv. Nikola. Především Sv. Anna a Sv. Nikola ohromí pohledy nejednoho turisty svou architekturou. Pevnosti jsou jedny z nejvýznamnějších na východním pobřeží Jaderského moře.

Nejen pevnosti jsou pro Šibenik významnými historickými památkami. Navštívit by jste dozajista měli palác Foscolo a Biskupský palác, které pocházejí z 15.století. Z 16.století zde nalezneme městskou budovu s arkádami. Postaveno je zde také mnoho kostelů z období 14. a 20.století. Je toho zde opravdu mnoho k vidění.

Turisté se do Šibeniku vydávají i za největší a nejznámější místní pamětihodností katedrálou sv. Jakova. Její vznik se datuje do roku 1431 až 1536 a je oceňována nejen chorvatskými obyvateli, ale i lidmi z celého světa. Vyzařuje z ní tajemný charakter, který jí dodává jedinečnost. Za zmínku jistě stojí, že je celá vyrobena z kamene, tedy z kamenných desek, které jsou na sebe natěsnány bez jakéhokoli pojivého materiálu. Zajímají-li Vás další informace, navštivte www.sibenik.cz/historie

Navštivte město plné historie, kultury, sportu a zábavy. Okolí Šibeniku nabízí mnoho dalších krásných míst v každém ročním období. Odhalte tak kouzlo části Severní Dalmácie.

Chorvatský Šibenik a jeho památky
Hodnocení článku

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here